Drobečková navigace:

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


 
   

Závěrečná zpráva HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022


Závěrečná zpráva z jubilejního 30. ročníku veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022 zde.Pozvánka na ENERGO SUMMIT 2022


Zveme vás na 7. ročník energetického summitu, jehož cílem je podpořit veřejnou debatu ke směřování české energetiky v budoucnu s ohledem na existující i budoucí možné problémy, pomoci k prezentování nezbytných a v řadě i nepopulárních kroků pro občany ČR a přispět k celospolečenské i politické podpoře rozvoje energetiky ČR.

V rámci konference vystoupí zástupci státní správy a jejich institucí, podnikatelských a zaměstnavatelských svazů, energetického sektoru atd., což umožní prezentovat návrhy řešení ze širokého spektra pohledu na tento sektor.

Zaměření konference, která bude rozdělena do 2 navazujících bloků, je následující:

Blok 1:

 • Současný stav energetiky v ČR, SEK, Green deal, problémy a plány
 • Energetická bezpečnost ČR

Blok 2:

 • Problémy na energetickém trhu z pohledu dodavatelů energie i zákazníků
 • Prezentace konkrétních řešení pro zákazníky

Vstup na summit je zdarma

Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

DATUM A MÍSTO KONÁNÍ:
7. června 2022 od 10.00 hod. (registrace účastníků již od 9.30 hod.), Kongresový sál, Vstupní hala II, PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9 - LetňanyZávěrečná tisková zpráva HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022


Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022, které se konaly souběžně s výstavami FOR CARAVAN a FOR BOAT, naplnily očekávání organizátora i vystavovatelů.

Závěrečná tisková zpráva ke stažení ZDE.Patnáctý ročník Velké ceny cestovního ruchu zná vítěze


Na letošním ročníku HOLIDAY WORLD & REGION WORLD byly premiérově vyhlášeny výsledky Velké ceny cestovního ruchu. Organizátor soutěže, komunikační agentura COT group s.r.o., oznámila vítěze letošního ročníku hned po zahájení veletrhů, v pátek 18. března 2022 v 11:00 hod. na hlavním pódiu v hale 6.

Rekordních 52 projektů se utkalo v celkem 4 soutěžních kategoriích:

 • NEJLEPŠÍ TURISTICKÝ PRODUKT
 • NEJLEPŠÍ JEDNOTNÁ KAMPAŇ
 • NEJLEPŠÍ E-PROJEKT (web, mobilní aplikace, technologie…)
 • NEJLEPŠÍ UDRŽITELNÝ PROJEKT

Kompletní výsledky naleznete ZDE.Anketa KRAJ MÉHO SRDCE - výsledky X. ročníku


Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku, ve spolupráci se společností ABF, a.s., pod záštitou Asociace krajů České republiky. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Anketa probíhala v osmi kategoriích od 1. prosince 2021 do 28. února 2022. Celkem se ankety zúčastnilo 3 160 ověřených hlasujících čtenářů, přičemž ve všech kategoriích bylo uděleno 122 005 bodů jednotlivým krajům.

Partneři ankety věnovali hodnotné ceny - seznam k nahlédnutí ZDE.

Ceny pro vítězné kraje vyrobili opět skláři sklárny Rückl Crystal, a. s. v Nižboru.

Vyhlášení výsledků X. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2021 a předání cen vítězným krajům proběhlo 18. března 2022 ve 14:00 hod. na hlavní stage v hale č. 6 ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, v první den 30. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022.

Tisková zpráva k nahlédnutí ZDE.

  

 Přijďte na veletrh a vyhrajte poukaz na ubytování do hotelu Platzer **** v hodnotě 22 000 Kč!


Partner veletrhu, společnost ALPINmedia s.r.o., věnovala do návštěvnické soutěže veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD pobyt v hotelu Platzer ****superior (Gerlos, Zillertal Arena, Tyrolsko, Rakousko) v hodnotě 22 000 Kč (poukaz na ubytování pro 2 osoby na 3 noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji, termín výběru pobytu 11.6.2022 - 26.9.2022).

Luxusni hotel se nachází v alpské obci Gerlos, v horském sedle na pomezí Tyrolska a Salcburska v Zillertalských Alpách ve výšce 1300 m n.m. Hotel má velké wellness centrum s bazénem, vířivkou, finskou saunou, bio saunou a velkým relaxační prostorem s lehátky. Hotelová restaurace má prvotřídní kuchyň, den začíná velkolepou snídaní s bio a regionálními produkty. Večer připraví gurmánské několikachodové menu. V blízkosti hotelu jsou lanovky, turistické trasy a vhodný terén pro horská kola. Náročnější mohou využít mnoho ferraty, paragliding, bobovou dráhu, let na údolím a další atrakce. Hodinu je vzdálen ledovec Hintertux, Krimmelske vodopády, golfová hřiště v Mittersillu a Zillertalu atd. Region je znám i rybařením v místní divoké řece.

Voucher je třeba využít jednorázově ve 3 zvolených dnech, nelze proplatit ani částečně proplatit. Ubytování je ve dvoulůžkovém pokoji, pokud by host chtěl větší pokoj, junior suite, family suite, více osob nebo dětí, či prodloužení pobytu o více dní, bude voucher odečten z celkové ceny a rozdíl host doplatí podle aktuálního ceníku. Nápoje v restauraci a baru nejsou zahrnuté v hodnotě voucheru. Při nevyužití v termínu období pobytu nárok na využití voucheru propadá.

Orientační hodnota voucheru je cca 22.000 Kč (podle aktuálního kurzu a standardní volby pokoje).

Více info viz www.hotelplatzer.at.Přijďte na veletrh a vyhrajte poukaz na ubytování do hotelu Brennerspitz**** v hodnotě 500 EUR!


Partner veletrhu, společnost ALPINmedia s.r.o., věnovala do návštěvnické soutěže veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD pobyt v hotelu Brennerspitz**** (Neustift, Stubaital, Tyrolsko, Rakousko) v hodnotě 500 EUR (termín výběru pobytu 28.5.2022 - 30.11.2022).

Tradiční alpský čtyřhvězdičkový hotel se nachází v ledovcovém údolí Stubaital nad Innsbruckem. Ledovec, s celoročním lyžováním, je vzdálen 30 minut od hotelu. Ubytování v krásných pokojích v tyrolském stylu. Bohatá snídaně a čtyřchodové menu na večeři. Hotel má velké wellness s bazénem, saunou, párou, kneipovými lázněmi, infrakabinou, soláriem a relaxačním prostorem s lehátky. V okolí jsou ideální podmínky pro turistiku, cyklistiku i lyžování. Půl hodiny jízdy je historické centrum Innsbrucku.

Voucher odpovídá 3 nocím pobytu pro 2 osoby ve standardním dvoulůžkovém pokoji s polopenzí. Při volbě jiného pokoje jako junior suite, family suite, nebo při delším pobytu je rozdíl třeba doplatit. Cena poukazu bude odečtena od celkové ceny pobytu včetně útraty za další služby a nápoje. Poukaz nelze proplatit ani částečně proplatit. Při nevyužití v termínu období pobytu nárok na využití voucheru propadá.

Orientační hodnota voucheru je cca 13.500 Kč (podle aktuálního kurzu).

Více info viz www.brennerspitz.at.Představení prvního samostatně navštívitelného muzea - Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči


Na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022 bude představeno první samostatně navštívitelné muzeum - Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči!

Eduard Štorch byl český pedagog, spisovatel a archeolog. Je znám svými povídkami a romány, které jsou situovány do doby kamenné a bronzové. Jeho nejznámějším dílem je kniha „Lovci mamutů.“

Muzeum se nachází v obci Lobeč v prostorách bývalé lobečské měšťanské školy, dnešního obecního úřadu, mezi Zámkem Dvůr Lobeč a Pivovarem. Obec je jedním ze vstupních míst do Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – oblasti krásných lesů, pískovcových skal, starobylých zámků a hradů. Lobeč najdeme ve Středních Čechách, hodinu cesty z Prahy.

Expozice muzea je rozdělena do dvou částí:
První je věnována osobě Eduarda Štorcha, jeho životu a pobytu v Lobči a je zde představen jako pedagog, spisovatel i amatérský archeolog. Lze si prohlédnout ukázky jeho rukopisu s poznámkami o nalezených pazourcích v okolí Lobče, a jsou zde představeny vydané romány, jejichž děj se váže do Lobče a okolí. Druhá část provází návštěvníky dobou pravěku, o které Eduard Štorch psal. Můžete si prohlédnout ukázky života a práce pravěkých lidí, zvířat, ukázky nástrojů, zbraní a hraček vytvořených z pravěkých kostí. Hlavním lákadlem je maketa mláděte mamuta , mamutí nohy a mamutích klů.

Je toho samozřejmě mnohem více, ale to k nám musíte přijet! Těšíme se na Vás!

Více info ZDE.Autogramiáda Radka Jaroše


Přijďte si poslechnout vyprávění horolezce Radka Jaroše v neděli 20.3.2022, od 10:00 hod. k hlavnímu podiu v hale 6.

Od 10:30 hod., taktéž v neděli 20.3.2022, pak následuje autogramiáda Radka Jaroše na stánku Klubu českých turistů v rámci České unie cestovního ruchu (ČUCR) - číslo stánku, který se nachází se v hale 3, je 4B17.

Srdečně zveme!KŘEST KNIHY ČESKEM OD SEVERU K JIHU – STEZKA STŘEDOZEMÍM


Srdečně vás zveme v sobotu 19.3.2022 od 13:00 do 13:30 do Haly 6. Právě tam proběhne na hlavním pódiu 🍾křest knihy "Českem od severu k jihu – Stezka středozemím". Knihu bude křtít novinář, publicista, scenárista, rozhlasový a televizní redaktor a moderátor v jedné osobě, pan Václav Žmolík - moderátor.

Další ze série dálkových tras České republiky Via Czechia je na světě. Na hlavním pódiu ji osobně představí sám autor knihy, cestovatel Jan Hocek. Zakladatel Severní a Jižní stezky, které spolu tvoří ucelenou trasu kolem naší vlasti, se tentokrát vydal napříč středozemím, tedy od našeho nejsevernějšího bodu po bod nejjižnější. Vznikla tak přes 600 kilometrů dlouhá trasa pro pěší i cyklisty vedoucí podél toků řek, přes kopcovité úseky i mezi kulturními památkami Česka.Vydejte se na Stezku Českem!


Turistická sezóna startuje!

Klub českých turistů (KČT) zve všechny příznivce turistiky na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World & Region World. Výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech otevře své brány již tento víkend (18. - 20. března). Mezi spíkry hlavního programu vystoupí za KČT Martin Úbl, zakladatel projektu Stezka Českem a nejúspěšnější české horolezec Radek Jaroš.

Zúčastněte se prezentace projektu „Stezka Českem“ s Martinem Úblem v sobotu od 13:30 hodin, Hala 6, Hlavní podium nebo si přijďte poslechnout vyprávění horolezce Radka Jaroše v neděli, od 10:00 Hala 6, Hlavní podium. Od 10:30 pak následuje autogramiáda Radka Jaroše na stánku Klubu českých turistů v rámci České unie cestovního ruchu (ČUCR), číslo stánku 4B17, který se nachází se v hale 3.

Největší a nejstarší tuzemská turistická organizace Klub českých turistů představí v sobotním hlavním programu dálkovou trasu Stezka Českem, v neděli si můžete vyslechnout přednášku nejznámějšího českého horolezce Radka Jaroše, který se letos zaměří na poznávání krás české přírody.

Celá tisková zpráva ZDE.Přijďte na veletrh a vyhrajte stylovou placatku BUSHMAN!


Placatka kanystr II silver

Došla ti šťáva? Sáhni po BUSHMAN placatce KANYSTR II a nakopni se na další cestu. Teď už tě nic nezastaví.

Nejen při cestách po exotických krajích není od věci mít po ruce trochu té dezinfekce… Stylová BUSHMAN placatka KANYSTR II nesmí v tvojí výbavě chybět, ať jedeš autem, na koni nebo jdeš pěšky. Je z odolného nerezu v klasickém lesklém provedení a víčko má z mědi, takže skvěle těsní. Už víš, kam s ní vyrazíš?
 
Specifikace:

 • objem: 130 ml
 • materiál: nerezová ocel 304, měděné víčko
 • laserované logo BUSHMAN

Za zajištění dárku do návštěvnické soutěže děkujeme našim vystavovatelům České unii cestovního ruchu (ČUCR) a Klubu českých turistů (KČT).ŘECKO zve odborníky na NETWORKINGOVÝ BRUNCH


GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION vás zve na svůj stránek 4A9 v Hale 3 kde se uskuteční 18.3. od 12,30 networkingový brunch.Dovolená na Slovensku má hodně plusů


Léto se pomalu, ale jistě blíží a spolu s ním i další turistická sezona. Národní agentura pro podporu cestovního ruchu SLOVAKIA TRAVEL představuje v rámci mezinárodní výstavy cestovního ruchu Holiday World & Region World 2022 široké možnosti trávení nejen letní dovolené na Slovensku.

V duchu aktuální letní kampaně „DOVOLENÁ NA SLOVENSKU MÁ HODNĚ PLUSŮ“ připravila Národní agentura pro podporu cestovního ruchu SLOVAKIA TRAVEL reprezentační stánek, kde představí Slovensko jako výjimečnou rozmanitou krajinu plnou jedinečných přírodních skvostů, historických památek, bohaté kultury a umění, rušných uliček měst a gastronomie. Slovensko je oblíbenou destinací milovníků turistiky, kultury, architektury, rodin s dětmi, ale také seniorů. Na své si tu přijde skutečně každý. Těšíme se na Vás.

 .Pozvánka na konferenci „Kroky k restartu cestovního ruchu“ s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR


Česká unie cestovního ruchu ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a pod záštitou veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022 vás zvou na odbornou konferenci „Kroky k restartu cestovního ruchu“ s Ing. Martinem Jiránkem, hlavním poradcem pro cestovní ruch pana ministra PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D..

Mezi další panelisty patří Mgr. František Reismüller, ředitel Odboru marketingu a zahraničních zastoupení agentury CzechTourism a Jakub Juračka dipl.technik, předseda Výboru České unie cestovního ruchu.

Konferencí vás provede Ing. Jaromír Polášek.

Mezi hlavní témata patří:

 • Cestovní ruch jako podstatná součást průmyslu
 • Zákon o podpoře cestovním ruchu
 • ČR jako TOP turistická destinace, marketing ČR
 • Digitalizace cestovního ruchu – projekt eTurista

Datum a čas konání od: 18.03.2022, 13:00
Datum a čas konání do: 18.03.2022, 14:00

Místo konání: Hala 2D, přednáškový sál KOLEM SVĚTA

Pozvánka ZDE.

Registrovat se na konferenci můžete ZDE.Veletrhy a akce bez omezení


Od 14. 3. 2022 již nejsou platná  žádná mimořádná opatření proti koronaviru vztahující se na konání veletrhů a dalších akcí na výstavišti. Zrušena tak byla i povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorech.

Veletrhy a další akce pořádané na výstavišti se tímto krokem vracejí do podoby, jak jsme je znali před pandemií. Těší nás rostoucí zájem vystavovatelů i návštěvníků o akce v letošní sezóně a věříme, že tento trend bude úspěšně pokračovat.

Přestože formální kontroly zmizely, výstaviště PVA EXPO PRAHA zůstává bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost všech účastníků. Těšíme se na vás na nejbližších akcích!Martin Carev a Etiopie jeho očima


Martin Carev, český úspěšný YouTuber, který v těchto dnech září v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, bude hvězdou také našich veletrhů. Srdečně vás zveme na jeho poutavé vyprávění, které zažil během dobrodružné expedice v Etiopii. „Moje nejsilnější vzpomínka je určitě návštěva vesnice na jihu, ve které nám začali krást věci z auta a gestikulovat, že nás podřežou,“ vzpomíná Martin.

Martin Carev má za sebou již mnoho cestovatelských zážitků. V loňském roce se přidal k týmu Tatra kolem světa 2 a na palubě odolné Tatry 815 prožil během cesty mnoho nečekaných zvratů.

Co mu ještě expediční cestování přineslo? Tak přesně to se dozvíte během jeho přednášky na veletrzích HOLIDAY WORLD & REGION WORLD.

Kdy? V sobotu 19.března 2022 v hale 6 na Hlavním pódiu od 14 do 15:30hodin.

Těšíme se na Vás!Milevské maškary ani letos nevynechají návštěvu veletrhu


Město Milevsko je Severní brána jižních Čech. Ve městě se nachází nejstarší klášter jižních Čech Klášter Milevsko. Zde byla v roce 2020 v kostele sv. Jiljí nalezena z trosek dřevěné, nákladně zdobené schránky údajně jedna z nejposvátnějších křesťanských relikvií – část hřebu z Pravého kříže Ježíše Krista. Na druhém nádvoří se nachází Milevské muzeum – muzeum pro celou rodinu.

Ve městě je umístěno spolu s infocentrem unikátní Muzeum milevských maškar, které navazuje na dlouholetou tradici Milevských maškar. Milevské maškary patří k nejstarším masopustním průvodům v Čechách. Procházejí městem již od roku 1862 a jsou i největším průvodem s celkovým počtem 1248 masek. Jsou zapsány na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihočeského kraje.

Kromě toho všeho je ve městě i jeho okolí spousta značených pěších tras a cyklotras. Milevsko je ideálním místem pro relaxaci, zábavu i poznávaní historie.

 OFICIÁLNÍMI VOZY VELETRHU JE ZNAČKA FORD


 

Hledáte-li ten správný osobní nebo užitkový vůz, najdete ho u partnera veletrhu, automobilky Ford. Řekněte si na místě o nabídku autorizovanému prodejci Ford Kačmáček nebo jednoduše využijte tento odkaz. Expozice značky Ford je umístěna ve Vstupní hale 1.

 Magazím Moje země nabídne zdarma remitendu


Čtete rádi o naší krásné vlasti? Pak se určitě na našem veletrhu zastavte na stánku Moje země. Připravili si pro vás  totiž ZDARMA starší čísla z remitendy. A to si v klidu doma opravdu počtete. Magazín Moje země není mašina na inzerci, smetiště bulvárních drbů ani politická hlásná trouba. Moje země je nezávislé médium psané srdcem. Přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct, autentické reportáže z nejrůznějších koutů České republiky, tipy na výlety, aktuální a podrobné průvodce regiony, tematické přílohy, pohled do tajů naší historie i přírody. Oblíbenou součástí časopisu se stala soutěžní Vlastivěda pro dospělé, která prověřuje znalosti o naší domovině, a navíc přináší možnost výhry atraktivních cen.

A pokud vás zajímají lidožrouti, v expozici budou promovat novou knížku Pavla Radosty Lidožrouti.

Magazín Moje země se zrodil jako speciál týdeníku Květy před 15 lety. Záhy se dostal pod křídla české redakce prestižního časopisu National Geographic a v roce 2011 se před hrozbou zániku přemístil do Brna. Titul odkoupilo, a tím i zachránilo, kartografické nakladatelství P.F. art, které následně založilo vydavatelství MOJE ZEMĚ ČESKO za účelem vydávání časopisu Moje země.

Více info ZDE.Představení projektu dálkových turistických a poutních tras Via Czechia


Přijďte se seznámit s nejdelšími turistickými a poutními trasami v Česku - Via Czechia. Systém pěších, cyklistických a lyžařských tras, čítajících  7.170 km představí jejich autor Jan Hocek

V roce 2019 vznikl projekt dálkových turistických a poutních tras Via Czechia, jejichž celková délka aktuálně činí úctyhodných 7.170 km. Každý může využít čtyř tras, které jsou vyznačeny samostatně pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích. 

Trasy Severní stezka a Jižní stezka přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod, sledují převážně státní hranici a překračují nejvyšší vrcholy pohraničních hor. Stezka Slezskem nabízí alternativu Severní stezky v oblasti Českého Slezska. Příhraniční trasy doplňuje Stezka středozemím, která spojuje nejsevernější a nejjižnější body ČR. Autor projektu, fotograf a publicista Jan Hocek, všechny stezky prošel, projel na kole i na běžkách, zmapoval je a napsal o nich tři knihy. Součástí programu bude i projekce fotografií. Informační panel ZDE.

Datum a čas konání od: 20.03.2022, 16:00
Datum a čas konání do: 20.03.2022, 17:00

Místo konání: Hala 6, "Hlavní stage"

Více na webových stránkách: www.viaczechia.czFestival KOLEM SVĚTA připravil světové ochutnávky pro sekci EXOTIC FOOD COURT jako součást veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD


K festivalu KOLEM SVĚTA a akci HOLIDAY WORLD  & REGION WORLD 2022 patří sekce i s exotickým jídlem EXOTIC FOOD COURT, která nabídne prostřednictvím světových kuchyní vynikající občerstvení. Exotické chutě a vůně ve vás vzbudí touhu po cestách za dobrodružstvím. 

Proto vás čeká vedle přednáškového sálu festivalu KOLEM SVĚTA v hale 2D uprostřed veletržní haly veletrhu ForCaravan 12 zahraničních kuchařů s připravenými ochutnávkami.

Můžete se těšit na následující světové kuchyně:

 •        Speciality z filipínské kuchyně
 •        Sladké i slané dezerty indonéské kuchyně
 •        Nejlepší kebab arabské kuchyně
 •        Libanonská kuchyně
 •        Vietnamská káva s kokosovým mlékem
 •        Africké koblihy z Konga
 •        Samosy z Pobřeží Slonoviny
 •        Korejský salát kim chi
 •        Křupaví červíci – výživná pochoutka budoucnosti
 •        … a nebo mexické burritos

Jednotlivé tematické kuchyně vycházejí přímo z festivalu KOLEM SVĚTA, jehož program probíhá v hale 2D a v Kongresovém sále PVA EXPO. Přesný program festivalu najdete zde: https://kolemsveta.cz/festival2022/ Autogramiáda herců Divadla PALACE


Tradiční partner veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, společnost KAM po Česku, připravila na sobotu 19. března 2022 autogramiádu herců Divadla PALACE.

V čase 13:00 - 15:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na herce z představení PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY Patrika Děrgela, Lenku Zahradnickou a Lukáše Příkazkého. Autogramiáda proběhne v expozici společnosti KAM po Česku, která se nachází v hale č. 3, číslo stánku 4C11.

Letáček k autogramiádě si můžete stahnout ZDE.Festival KOLEM SVĚTA jako součást HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022


Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA (www.kolemsveta.cz) má v České republice dlouhou tradici. Již od roku 2003 sdružuje hlavní pořadatel festivalu Karel Wolf cestovatele a fotografy, kteří svými projekcemi fotografií a krátkých filmů inspirují ostatní cestovatele a fotografy k výletům za dobrodružstvím.

V současné době, kdy problém covidu znesnadňuje cesty za hranice Evropy, je program festivalu zaměřen více na blízké evropské cesty a nebo destinace ve světě, které jsou „covid-free“.

SOBOTA 19.3.2022 (10.00-18.00)

 •        S Jakubem na cestách – expedice na tři kontinenty s rybářem Jakubem Vágnerem
 •        Island, Azory a Irsko (představí fotograf Petr Jan Juračka)
 •        Arménii a Gruzii představí Martin Půlpán (alias Lost Czech Man)
 •        Jordánsko – Petru a Wádí Rum (představí Julius Lukeš)
 •        Dolomity (představí fotograf Vladimír Hammer)
 •        Kanárské ostrovy (představí Václav Bacovský)
 •        A dále … Thajsko, Afrika, Srí Lanka, Norsko …

NEDĚLE 20.3.2022 (10.00-17.00)

 •        Istanbul (představí průvodce a fotograf Miloslav Martan)
 •        Rok v obytňáku (vanlife představí Jan Rychtařík s rodinou)
 •        Národní parky Chile (představí Lukáš Baier)
 •        Tanzánii (prezentuje Pavel Svoboda)
 •        Island (představí cestovatel Vojtěch Lhotský)
 •        Kostariku (prezentuje Martin Mykiska)
 •        A dále … Peru, Irán, Irsko, Karibik …

V rámci festivalu vystoupí i krásné tanečnice s indonéskými a indickými tanci. V odpoledních hodinách během každého dne se můžete zúčastnit i slosování o hodnotné ceny vyplněním anketního lístku. Přesný program a vstupenky naleznete zde: https://kolemsveta.cz/festival2022České dědictví UNESCO na veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2022 nechybí!


České dědictví UNESCO prezentuje krásy všech měst a obcí z České republiky, které mají na svém území památku UNESCO. Prezentaci těchto skvostů najdete v hale 3 – ve společné expozici s Českou unií cestovního ruchu. Mezi velká lákadla zde patří nejen jednotlivé materiály z měst, ale také řada společných letáků a brožur. Chcete si vyzkoušet svoje znalosti z oblasti památek UNESCO a cestování? Tak neváhejte a přijďte si kdykoli během veletrhu vyplnit tzv. Rychlokvíz o ceny. Jako odměnu za vyplněný Rychlokvíz můžete získat stolní či nástěnné kalendáře, pexesa, volňásky do památkových objektů, knížky a řadu dalších cen. V sobotu od 11:00 do 12:00 si můžete zasoutěžit také na hlavním pódiu v hale 6. Připravena je opět i cestovatelská soutěž! Stačí do konce roku navštívit alespoň 3 místa s památkou UNESCO v České nebo Slovenské republice a můžete vyhrát víkendové pobyty, mobil, tablet a řadu dalších cen! Podrobněji na www.unesco-czech.cz.  

Ing. Michaela Severová,
výkonná ředitelka svazku obcí České dědictví UNESCO              

Soutěžte s Českým dědictvím UNESCO a nebudete litovat!

Přijďte si během veletrhu vyplnit Rychlokvíz o ceny! Zajímavá je i celoroční cestovatelská soutěž UNES&CO. nebo facebooková skupina Společnost přátel památek UNESCO.  Těšíme se na vás!Projeďte se na podmořském šlapacím kole


Ano, slyšíte dobře! Přijďte se k nám projet na podmořském šlapacím kole. Užijte si na našich veletrzích HOLIDAY WORLD & REGION WORLD plnohodnotný víkend plný atraktivní zábavy. Těšit se můžete na interaktivní expozici Muzeum Karla Zemana, ze které si budete moci na památku odnést unikátní fotku.

Ve slavném filmu Vynález zkázy od Karla Zemana brázdí podmořské dno na šlapacím kole piráti. Na našich veletrzích si šlapací kolo můžete vyzkoušet vy, a ještě si odnesete úžasnou fotku jako z muzea. Tomu říkáme skvělá příležitost.

A se zakoupenou vstupenkou na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD si můžete užít (už zdarma) také veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT. A to se tedy vážně vyplatí!Dopravní omezení v oblasti Letňan


 

Vážení návštěvníci veletrhů v areálu PVA EXPO PRAHA,

 

věnujte pozornost této informaci ohledně dočasného omezení dopravního provozu v ulici Tupolevova.

 

Z důvodu rekonstrukce v úseku Beranových – Veselská bude dopravní režim v oblasti Letňan řešen následovně: provoz ve směru od Čakovic směrem k areálu PVA EXPO PRAHA Letňany bude po celou dobu trvání rekonstrukce bez omezení, ale v opačném směru - do Čakovic - bude provoz umožněn pouze autobusům MHD a cyklistům, pro ostatní dopravu je vyznačena objízdná trasa po komunikacích Beranových a Veselská.

 

Termín rekonstrukce: 1. 3. – 10. 4. 2022. Více informací na opravujeme.toChcete spát v oáze pod stanem? Navštivte Tunisko!


Na našich veletrzích se vám letos představí v celé své kráse i Tunisko. Chtějí vám ukázat, že Discover Tunisia nejsou jen hotelové resorty, ale i krásně zachovalé památky, golfová hřiště přímo u pobřeží i tajuplná Sahara s oázami, kde můžete spát i pod stanem.

Krátká doletová vzdálenost, písečné pobřeží s pozvolným vstupem do moře, výborná kuchyně a pohostinnost místních obyvatel ... To vše dělá z Tuniska jednu z nejžádanějších destinací.

Přijďte na jejich stánek nasát tu pravou dovolenkovou atmosféru, ochutnat tuniské datle a přivonět k orientálním parfémům. Už se na vás všichni těší!

Více informací najdete na Objevte Tunisko (discovertunisia.com)Legenda Stanislav Synek opět součástí veletrhu


Jsou to více než dva roky, co jste se na našem veletrhu cestovního ruchu loučili s výpravou, která se vydala na několikaletou cestu kolem světa. 

TKS2 má ojedinělý koncept, kdy se během celé cesty mohou na palubu připojovat lidé a zažít tak reálnou expedici na vlastní kůži, a to třeba během dvou, tří týdnů. 

K těmto připojivším se cestovatelům se v loňském roce přidal i Stanislav Synek - patron TKS2 a jediný dosud žijící člen celé původní výpravy z konce 80. let Tatra kolem světa.

A právě na Stanislava Synka se můžete těšit na našem veletrhu a to v neděli 20.března od 14:00 do 15:30 hodin na našem hlavním pódiu.

Nedílnou součástí jeho nedělního vyprávění bude také osobně zakladatel projektu TKS2 Marek Havlíček a cestovatelka Tereza Flešarová.Jižní Čechy - opravdová láska


Jihočeši hrdě říkají, že jižní Čechy jsou opravdovou láskou na celý život. A my jim to věříme. Nechte se zlákat i vy ostatní a zjistěte na vlastní kůži, že za výjimečnými zážitky nemusíte cestovat přes půl světa.

Jižní Čechy mají nespočet tipů na zajímavé výlety. A jedním z hlavních motivů pro nadcházející sezónu v jižních Čechách je caravaning. Rozšiřují tam totiž místa a zázemí pro kempování a karavany, díky nimž se můžete ještě snadněji seznámit s poklady, které na vás v jižních Čechách čekají.

V rámci veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD Vás Jihočeši rádi přivítají v jejich expozici a poradí Vám, co byste si v jejich malebném kraji určitě neměli nechat ujít.
 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje