logo

HOLIDAY WORLD

28. středoevropský veletrh cestovního ruchu

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Doprovodný program Program pro odborníky a veřejnost


 

Doprovodný program

Program pro odborníky a veřejnost

KONFERENČNÍ SÁL - LEVÉ KŘÍDLO PRŮMYSLOVÉHO PALÁCE
PÁTEK 22. 2. 2019

9:30 - 18:00

360 TRAVEL TRENDS (jen pro přihlášené)

2. ročník konference

Více informací ke konferenci a k prodeji vstupenek lze  nalézt ZDE.

Sobota 23. 2. 2019

Prima ZOOM WorldFilm 2019
18. ročník cestovatelského festivalu

9:30

PROJEKCE Prima ZOOM: HAUSBOT PETRA HORKÉHO - ZAHI HAWASS

Zahi Hawass - nejslavnější archeolog současnosti, skutečný Indiana Jones. To jsou jen dvě z nepřeberného množství charakteristik, které dostal Zahi Hawass během svého dobrodružného života. Byl šéfem výzkumů egyptských pyramid v Gíze, staral se o Tutanchámonův poklad a vyřešil záhadu jeho smrti. Proč už dnes nedokážeme postavit pyramidy a proč je nestavíme? Co budou nacházet budoucí archeologové za tři, čtyři tisíce let jako zbytky po naší civilizaci? „Jsem obyčejný kluk rodičů z malé vesnice. Celý život jsem ale posedlý archeologií, a když má člověk pro něco vášeň, pokud vydrží, pak vytvoří něco velikého. I toto je jedna z odpovědí, které dal Petru Horkému během natáčení rozhovoru přímo uprostřed egyptských vykopávek.

projekce, talkshow

10:00

RUDA ŠVAŘÍČEK - ŠOKY A SKOKY TICHOMOŘÍ

Cestovatel Ruda Švaříček poodhalí magie a kouzla poslední výpravy do Pacifiku. Budeme svědky senzačních skoků odvážných "kamikadze" z vysokých věří na ostrovech Vanuatu. Navíc iniciační rituály, ohnivé sopky, odvážné treky, černá magie, šamani, Nambové s unikátními schránkami na penisech... Nasajeme i provoněnou exotiku ostrovů Tonga, Samoa, Fiji, ale i chlad ledovců na Novém Zélandu.

diashow, přednáška

11:00

MARTIN KREJSA - NAVŽDY PRVNÍ
Naši první horolezci! Autor knihy Martin Krejsa osobně přiblíží největší příběhy našich lezců od II. světové války po první výpravy do nejvyšších hor v sedmdesátých letech minulého století.
diashow, přednáška

12:00

JAROSLAV JAKUBEC - JAK SE HLEDAJÍ DIAMANTY

Jarek je světový expert na hledání diamantů. Cestuje po celém světě, konzultuje s největšími těžaři a díky tomu všemu ví o tajuplné světě těžařů a obchodníků s diamanty to, co jen pár lidí na Zemi. Část z toho si poslechnete v jeho unikátní přednášce, jediné v ČR!

diashow, přednáška
13:00

LENKA KLICPEROVÁ A MARKÉTA KUTILOVÁ - VE VÁLCE

Dvé válečné reportérky se už dávno staly určujícími osobnostmi pro naše současné vnímání tak vzdálených pojmů jako je válka, smrt, vysídlení - tentokrát představí svoji nejnovější knihu, která nám pomáhá nestát jen na vratkých nohou blahobytu, ale vnímat svět v alespoň trošku reálných souvislostech.

Příběhy obyčejných lidí, kterým vstoupila do života válka na území Sýrie a Iráku. Příběhy lidí, kterým válka vzala vše, ale i lidí, kteří z ní vyšli posílení. Příběhy statečných žen, jako je Bafrín, dvacetiletá dívka, která poslední tři roky strávila se zbraní v ruce a podílela se na osvobození Rakky, bašty IS. Příběhy rodin, kterým válka vzala vše. Jako rodiny Révan, kterou unesli islamisté a dodnes se neví o jejím osudu nic bližšího. Příběh Masúda, kterého IS unesl a věznil skoro celý rok. Příběh dětských vojáků, malých jezídských chlapců, ze kterých IS cvičil oddané bojovníky jdoucí na smrt v prvních frontových liniích. Příběh Wahídy, valkýry pouště, která se z obyčejné policistky stala postrachem IS v Iráku...

diashow, přednáška

14:00

BRUNO BAUMANN - PĚŠKY A SÁM PŘES POUŠŤ GOBI

Poutník pouštěmi, muž, který v Gobi málem zemřel žízní, aby ji nakonec sám a pěšky přešel! Jako zatím první a jediný na světě. Dobrodruh a fotograf Bruno Baumann již více než dvacet let prochází ohromujícími krajinami písečných i horských pouští Afriky a Asie, které zažil tak intenzivně jako žádný jiný Evropan. Ve své nové knize dokumentuje své expedice po navštívených pouštích, které právem vzbuzují pozornost, ať už je to jeho překonání pouště Taklamakan s karavanou velbloudů, osamocená pěší cesta pouští Gobi či jeho dlouhé putování z Čadu až do Egypta napříč Saharou. Baumann propojuje své osobní dobrodružství s hlubokými znalostmi příslušné kultury a vypráví o napínavém setkání s horským národem Tubu, o vysychajících řekách, kvetoucích oázách i staletých pokladech. Naléhavě a úchvatným způsobem podává hraniční zážitky z pouště; krásu a nemilosrdnost, bohatost života i skromnost, fascinaci i absolutní odevzdání.

diashow, přednáška (en) s překladem, autogramiáda, křest knihy

15:30

LADISLAV ZIBURA - STAND UP CESTOPISEC :-)

Netradiční setkání - rozhovor s populárním cestovatelem a spisovatelem, mužem, který sám o sobě říká, že dělá cestovatelské stand-upy. Brilantní vypravěč a jiskrný pozorovatel okolního světa v rozhovoru s moderátorem Petrem Horkým odpoví i na vše otázky. Chcete psát stejně úspěšné knihy? Chcete cestovat po jeho stopách? Chcete vědět, co se do knih nevešlo?

diashow, talkshow

16:00

JANA A DAN URBANOVI - ŠKODOU 100 DO MONGOLSKA

Urbanovi zase vyrazili na dlouhou cestu starým střepem. Škodou 100 z roku 1969. Přijďte si poslechnout vyprávění o tom, jak vyrazili ze středočeského Strašína přes Pamír do Mongolska a nakonec do Prahy na Václavák. Sáhli si při tom až na dno, projeli vyprahlou stepí ve 40 stupňových vedrech, topili se v bahně, zapadali sněhem a málem zmrzli, vydrápali se do víc jak 4600 metrů, jeli tam, kam si troufnou jen velká terénní auta, okradli je, pomohli jim. Několikrát byli na pokraji konce, ale nakonec vyřešili všechny problémy a podařilo se jim ve zdraví vrátit domů. Nyní už se smějí a chtějí svůj příběh předat dál.

diashow, přednáška

Neděle 24. 2. 2019

Prima ZOOM WorldFilm 2019
18. ročník cestovatelského festivalu

9:30

PROJEKCE PRIMA ZOOM: SRDCAŘI V AFRICE - STRACH MÁ VELKÉ ZUBY

Nahlédnout do podvodního světa kolem jižního cípu afrického kontinentu je výzvou každého potápěče. Východní část Afriky omývá Indický oceán, tu západní bičují vlny chladného Atlantiku. Jsou zde žraloci, delfíni i velryby. Ale asi nejúžasnější podívanou je „sardine run“. Fascinující tah sardinek, které provázejí celé legie predátorů. Na tu správnou chvíli musíte čekat mnohdy celé týdny. Srdcaři.cz to štěstí měli! A protože je Honza Tutoky skutečně vášnivý potápěč, vyrazil za svým nej-adrenalinovým zážitkem do delty Okavanga, kde se jako první Čech s kamerou potápěl ke krokodýlům. Ze záběrů pochopíte, proč už to ale nehodlá opakovat. Epizoda z osmidílného seriálu Srdcaři v Africe.

projekce dokumentu

10:00

VILIAM POLTIKOVIČ - MAGIE A TANTRA

Režisér a hledač inspirací světa se na několika posledních cestách vydává za šamanismem a s ním spojenou magií. Jak vznikla, jak se učí a jak se praktikuje dnes? Vydejte se s Viliamem na Haiti a do nejnebezpečnějších koutů Afriky, abyste se dověděli víc. Bílá a černá magie má svou paralelu i v tantře. 

talkshow

11:00

BOB STUPKA - OBJEVOVÁNÍ JIŽNÍ AMERIKY

V roce 1991 si parta nadšenců postavila v Českém Krumlově svůj první obytný hotelbus Liaz. Jejich velký klukovský sen se začal plnit, když v roce 1998 vyrazili na expedici  po stopách Hanzelky a Zikmunda do  Latinské Ameriky. Celou cestu projeli na této objevitelské cestě s klienty na palubě. Krásné retro záběry a film s povídáním, plným neskutečných zážitků o této velké expedici si vyslechnete od Cestovatele Boba.

projekce filmu (20 min.), diashow, přednáška

12:00

PETR JAN JURAČKA - ZE ŽIVOTA FOTOGRAFA

Mladý vědec, fotograf a cestovatel Petr Jan Juračka bude vyprávět o svém velmi pestrém roce, který chtěl původně strávit s rodinou, ale shodou okolností a mnoha náhod se podíval hned na šest ze sedmi kontinentů a prožil spoustu zajímavých zážitků a neobvyklých dobrodružství na Kilimandžáru, při putování za amazonskými indiány v Ekvádoru, při plachtění na moři u australských břehů atd.

diashow, přednáška

13:00

PETR HORKÝ, MIREK NÁPLAVA, VLADIMÍR KROC - 100 LET MIROSLAVA ZIKMUNDA

14.2. oslaví legendární Miroslav Zikmund 100 let - to už asi víte všichni. Přijďte společně oslavit jeho narozeniny, poslechnout si živý telefonát s cestovatelským guru a společně hledat, co může být dobrý dárek pro stoletého světoběžníka. Letos poprvé se také udílela cena za nejlepší cestopis roku, cena Hanzelky a Zikmunda. Kdo vyhrál a kdo byl nominovaný představí autor projektu Vladimír Kroc.

diashow, přednáška

14:00

DAN PŘIBÁŇ - PRINCIPÁL ŽLUTÉHO CIRKUSU

Principál žlutého cirkusu, trabantí cestovatel - a taky prostořeký kritik společenského dění, neúnavný diskutér na Facebooku a pro někoho despotický vůdce náročných expedic. Co je Dan Příbáň zač, jak pracuje a co bude dělat teď, když s trabantím projektem objel celou Zeměkouli? Dá se jet s trabantem až na Měsíc? Neobvyklé setkání a rozhovor přímo na podiu.

diashow, talkshow


KONFERENČNÍ SÁL - STŘEDNÍ HALA PRŮMYSLOVÉHO PALÁCE
ČTVRTEK 21. 2. 2019

14:00 - 15:00                             Dominikánská republika: Země barev a úsměvů - prezentace (jen pro přihlášené)                                                                        
15:30 - 18:00  

HIDDEN CHAMPIONS - turistické zážitky v Sasku - Anhaltsku 

Seminář

 

Hidden champions – turistické cíle v Sasku-Anhaltsku

 

Holiday World 2019

21. únoru 2019

 

 

15.30                         uvítání hostů

                                   Pavel Hlaváč, Asociace turistických informačních center

České republiky

 

15.40                         úvod

                                   Sven Erichson, Průmyslová a obchodní komora Magdeburg

 

15.50                         prezentace turistických svazů a produktů

 

                                   Labská cyklostezka – nejoblíbenější cyklostezka v Německu

                                   Tino Raguse, koordinátor středního úseku Labské cyklostezky

při Turistického svazu Elbe-Börde-Heide

 

                                   Magdeburg – hlavní město Saska-Anhaltska

Herman Mensink, projekt manažer Magdeburg Marketing Kongress und Tourismus GmbH

 

Halberstadt – klenotice při pohoří Harz

Monika Reinecke, projekt manažer Halberstadt Information

 

Největší mezi malými – Úzkorozchodná dráha v pohoří Harz

Katrin Peters, projekt manažer Harzer Schmalspurbahnen GmbH

 

Příroda, kultura, dobrodružství, požití, reformace – vše v regioně Mansfeld-Südharz

Martin Schulze, vedoucí Turistického svazu Mansfeld-Südharz

 

Víno ze Sluneční stráně v Sasku-Anhaltsku

Antje Peiser, vedoucí Turistického svazu Saale-Unstrut

 

Přeshraniční spolupráce v turistických projektech

Jiří Aster, prezident Unie komor Labe/Odra

Robert Radzimanowski, zástupce Generálního sekretariátu Unie komor Labe/Odra

 

17.30                         Diskuse s českými partnery

PÁTEK 22. 2. 2019

10.00 - 11:30                                                         

JAK NA ELEKTRONICKOU EVIDENCI TRŽEB V CESTOVNÍM RUCHU? (jen pro přihlášené)

Odborná konference

Pořadatel:Fórum cestovního ruchu,z.s. ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR pod záštitou veletrhu HOLIDAY WORLD.

Mezi hlavní témata patří změny obsažené v novele zákona o evidenci tržeb a zkušenosti se zaváděním 1. a 2. vlny EET. Ale také aktuální informace, jakých činností se bude elektronická evidence tržeb týkat, podrobnosti nového zvláštního (papírového) režimu pro nejmenší podnikatele a jaké daňové změny jsou v souvislosti se spuštěním další fáze EET připravovány.

12:30 - 18:00

POZNEJTE REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY 2019 (jen pro přihlášené)

15. ročník seminářů pro odborníky v cestovním ruchu

Pořadatel: CzechTourism

Cílem seminářů je seznámit odbornou veřejnost s aktuální nabídkou jednotlivých krajů Česka, upozornit na zajímavé aktivity a akce v regionech a také na novinky v cestovním ruchu v novém kalendářním roce. Tyto novinky představí zástupci destinačních managementů, turistických oblastí a zástupci krajů.

PÓDIUM - PRAVÉ KŘÍDLO PRŮMYSLOVÉHO PALÁCE (losování soutěže "ZÁJEZDY ZA MILION")

ČTVRTEK 21. 2. 2019

10:30 - 11.00

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ VELETRHU

HOLIDAY WORLD / TOP GASTRO&HOTEL / PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA 2019

12:00 - 12:30 DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - TANEČNÍ VYSTOUPENÍ
12.30 - 13.00 INDONÉSIE - vystoupení
13:00 - 13:30 KARLOVARSKÝ KRAJ - HORNICKÝ REGION Krušnohoří
13.30 - 14.00 THAJSKO - vystoupení                             
14.00 - 15.00 Kam po Česku: vyhlášení ankety „Kraj mého srdce“
15.00 - 16.00 NÁVRAT NA RAPA NUI PO 30 LETECH - Pavel Pavel
16.00 - 16.30 INDONÉSIE - vystoupení
16.30 - 17.00 Losování soutěže „Zájezdy za milion“

PÁTEK 22. 2. 2019

11.00 - 11.30 Vyhlášení výsledků soutěží pro vystavovatele                                
11.30 - 12.00 INDONÉSIE - vystoupení
12.30 - 13.00 HEXIS - prezentace software Goldfish Booking System
13.30 - 14.00 THAJSKO - vystoupení
14.00 - 15.00 Zikmund 100
15.00 - 16.00 Jan Tilinger – 10 let v Malém Tibetu
16.00 - 16.30 Losování soutěže „Zájezdy za milion“
16.30 - 17.00 INDONÉSIE - vystoupení

SOBOTA 23. 2. 2019

10.30 - 11.00            INDONÉSIE - vystoupení
11.00 - 12.00 Losování soutěže „Zájezdy za milion“
12.00 - 12.30 INDONÉSIE - vystoupení
12.30 - 13.00 HEXIS - prezentace software Goldfish Booking System
12.30 - 13.00 Indonesie - vystoupení
13.00 - 14.00 Losování soutěže „Zájezdy za milion“
14.00 - 14.30 THAJSKO - vystoupení
14.30 - 15.00

Channel Crossings - diskuze s účastníky jazykových pobytů v zahraničí


Odhodláváte se dlouho spojit cestování s jazykovým kurzem v zahraničí a stále Vám chybí odvaha? Jaké jsou nástrahy jazykových pobytů, o kterých Vám řeknou jen jejich účastníci? Kolik se toho stihli naučit? Kde bydleli a jaké mají s ubytováním zkušenosti? Veškeré odpovědi zazní na otevřené diskuzi s klienty cestovní kanceláře Channel Crossings! A pokud vydržíte až do konce, dozvíte se, kdy a jak můžete jazykový kurz vyhrát.

15.30 - 16.00 Indonesie - vystoupení
16.00 - 17.00 Losování soutěže „Zájezdy za milion“

NEDĚLE 24. 2. 2019

10:00 - 10:30 KARLOVARSKÝ KRAJ - CHEBSKÉ KROVY
10.30 - 11.00                       Indonesie - vystoupení                                                                       
11.00 - 12.00 Losování soutěže „Zájezdy za milion“
12.00 - 12.30 Indonesie - vystoupení 
13.30 - 14.00 THAJSKO - vystoupení
14.00 - 15.00 Losování soutěže „Zájezdy za milion“
15.00 - 15.30 Indonesie - vystoupení 

PÓDIUM - VELETRŽNÍ HALA
ČTVRTEK 21. 2. 2019

13.00 - 13:30

CK Osvěta Hořovice - Ischia, Capri, Vesuv, Pompeje, Neapolský záliv

Více informací ZDE.

 

                                     

13:30 - 14:00

Slavia pojišťovna a.s. - Pojištění pro cestovní kanceláře

Slavia pojišťovna staví na dlouholetých zkušenostech, sahajících až do roku 1868. Stabilita a tradice umožnily Slavia pojišťovně stát se silnou společností, která je současně schopna flexibilně reagovat na nové trendy. Široké spektrum jejích pojistných produktů a služeb využívají soukromé osoby i podnikatelé. V případě soukromých osob se jedná zejména o pojištění majetku a odpovědnosti nebo cestovní a úrazové pojištění. Slavia pojišťovna se dlouhodobě zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout mnohá zvýhodnění. Zároveň patří mezi lídry trhu v oblasti pojištění cizinců, unikátní je její pojištění domácích mazlíčků nebo bezkrevní léčby. Firmám nabízí např. pojištění odpovědnosti, aut a přepravy nebo majetková a technická pojištění. Mezi spokojené zákazníky Slavia pojišťovny patří také obce a města. Speciální servis poskytuje personálním agenturám a cestovním kancelářím.

                                 

14:00 - 14:30 CK Victoria - Prezentace katalogu 2019
14.30 - 15.00

Pangeo tours a.s. - Hotelbusem po čtyřech kontinentech

Povídání o vzniku a historii hotelbusů , které již 28 roků nabízejí možnost intenzivně poznávat více či méně vzdálená místa naší planety. Od vozů prvních Liaz až po moderní hotel na kolečkách, IVECO.  Co všechno nabízí zázemí hotelbusu a výhody tohoto jedinečného cestování s plnou penzí na palubě. Jsme jediní kdo tohle umí.


16.00 - 16.30 CK Atis; Zahraničné zastúpenie Slovenska v ČR - SLOVENSKO
16.30 - 17.00 CK Atis; Polské zastoupení v ČR - POLSKO      

PÁTEK 22. 2. 2019

10.00 - 10.30      

PŘEDSTAVENÍ NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

HORNICKÉ MUZEUM PŘÍBRAM

Někdejší slávu dolování na Příbramsku připomíná národní kulturní památka Hornické muzeum Příbram – báňský skanzen v Příbrami na Březových Horách nacházející se v areálech dolů Vojtěch, Anna, Drkolnov a Ševčinského dolu. Počtem prohlídkových tras se řadí k největším hornickým muzeím v ČR i v Evropě. Dětem i dospělým nabízí oblíbenou jízdu hornickými vláčky, prohlídky několika kilometrů podzemí, fárání výtahem, jízdu po skluzavce k obřímu vodnímu kolu, seznámení se s unikátními parními těžními stroji a rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklórem. Součástí Hornického muzea Příbram jsou rovněž pobočky Památník Vojna Lešetice s expozicemi věnovanými obětem komunismu, Skanzen Vysoký Chlumec uchovávající cenné památky venkovské architektury středního Povltaví, Muzeum zlata Nový Knín a Muzeum Špýchar Prostřední Lhota.


REGIONÁLNÍ MUZEUM MĚLNÍK

Náš krátký příspěvek  (8 min) bude doplněn promítáním fotografií. Krátce představíme Mělník a Regionální muzeum  Mělník – jeho stálé expozice včetně degustačního sklepa a kavárny, kde lze ochutnat vína z české vinohradnické oblasti (Mělník, Velké Žernoseky, Roudnice n. L….atd.) Zmíníme nově vzniklou stálou výstavu dětských houpadel, která je v ČR jedinečná a doplňuje stávající stálou expozici historických kočárků. Poté zaměříme pozornost na naší pobočku Skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka, které je zachované tak, jak zde žila jeho poslední obyvatelka paní Holubová ještě v roce 1980. Leží na kraji známé Máchovy turistické stezky, která se line celým Kokořínským údolím. Letos se zde bude v červenci konat slavností zahájení Dnů lidové architektury Středočeského kraje s programem a exkurzí po lidových stavbách Kokořínska.


ZOO JIHLAVA

Zoologická zahrada Jihlava je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Kraji Vysočina. V roce 2018 ji navštívilo více než 333 tisíc návštěvníků. Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá, jaké zvířata na vás v zoo čekají a které druhy zvířat se nám podařilo v loňském roce odchovat. Seznámíme vás i s novinkami, které pro návštěvníky chystáme v roce 2019. Těšíme se na Vás.


10.30 - 11.30

CK China Tours - MALEDIVY - RÁJ V INDICKÉM OCEÁNU

Poznejte ostrovní stát v Indickém oceánu, který leží na devatenácti korálových atolech a sestává z více než 1000 ostrovů. Přiblížíme vám tuto vyhledávanou turistickou destinaci jak z paluby „safari-lodi“, tak z pohledu „turisty-cestovatele“ s batohem i vyznavače „all-inclusive“ dovolené v rezortu. Nahlédneme do jednoho z nejmenších hlavních měst světa Malé, na některé neobydlené ostrůvky tropického ráje Malediv i pod hladinu tyrkysově modrého oceánu – do světa delfínů, mant, rejnoků a všemožných pestrobarevných rybek.


 

11.30 - 12.00 CK Atis - Zahraničné zastúpenie Slovenska v ČR - SLOVENSKO
12.00 - 12.30 CK Atis - Polské zastoupení v ČR - POLSKO
12.30 - 13.00

CK Aqua travel - INDONÉSIE - ŘÍŠE 17. TISÍC OSTROVŮ

Promítání fotografií a krátkých videí uvede:

Jiří Hruška - senior nar. 1957 Původním potápěním učitel biologie. Instruktor potápění, fotograf, cestovatel a podnikatel. V Indonésii začínal před 21 lety realizací potápěčského centra v Tulambenu na Bali a následně resortu s ubytováním, restaurací a potápěčským centrem v Selangu v oblasti Amedu (dále na východ. Procestoval křížem krážem nejen Bali, ale i většinu větších i menších ostrovů sám, se ženou, rodinou a následně s klienty CK. Indonésie se pro něj a rodinu stala druhým domovem.

Řadu unikátních záběrů pořídil Jiří Hruška - junior (nar 1986), který bude v době prezentace již zpět v Indonésii. Absolvent fakulty mezinárodních studií brněnské univerzity, instruktor potápění, fotograf, pilot dronu a cestovatel - strávil v posledních letech 280 dní a 35 tis. kilometrů na cestách i necestách po více než 50ti ostrovech Indonésie. Cestoval sám, nikdy nespal v hotelu a domorodých rodinách poznával tradiční život domorodců).

V prezentaci CK Aquatravel představíme většinu větších ostrovů 4. největšího státu planety s 280 miliony obyvatel a stovkami etnik. V necelé hodině uvidíte unikátní záběry celé řady aktivních sopek Bali, Jávy, Sumatry, Sulawesi a Floresu. Přenesete se s námi mezi orangutany na Borneu a Sumatře, kde navštívíme i záchranné centrum slonů. Poznáte tajemství komodských varanů i etnik na Aloru a Timoru. Nevynecháme žádný z divů světa (Borobudur na Jávě...) - památek UNESCO. Podstatná část je věnována putování po stovkách půvabných ostrovů Raja Ampat (Papua) s kouzelnými plážemi a neskutečně bohatým životem na suchu i pod vodní hladinou. O tom, že "doba kamenná" ještě žije Vás přesvědčí záběry příslušníků kmenů Dani, Lani, Yali či etnikum stromových lidí Korowai na Papue. Poslední zajímavostí jsou ostrovy koření Moluky. Zde civilizační válec teprve startuje a navštívíme i takzvané "ztracené" Bandské ostrovy, odkud pochází muškátový oříšek.


13.30 - 14.30

CK Monatour - Ischia jak ji neznáte

14.30 - 15.00

A-Z Tour - Turistické bohatství Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu

Hned třikrát na veletrhu HOLIDAY WORLD v rámci doprovodného programu AČCKA vystoupí se svou přednáškou Martin Čajka o cestách kolem Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou. Více informací ZDE.


15.00 - 15.30

CK Osvěta Hořovice - Ischia, Capri, Vesuv, Pompeje, Neapolský záliv

Více informací ZDE.

15.30 - 16.00

Slavia pojišťovna a.s. - Pojištění pro cestovní kanceláře

Slavia pojišťovna staví na dlouholetých zkušenostech, sahajících až do roku 1868. Stabilita a tradice umožnily Slavia pojišťovně stát se silnou společností, která je současně schopna flexibilně reagovat na nové trendy. Široké spektrum jejích pojistných produktů a služeb využívají soukromé osoby i podnikatelé. V případě soukromých osob se jedná zejména o pojištění majetku a odpovědnosti nebo cestovní a úrazové pojištění. Slavia pojišťovna se dlouhodobě zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout mnohá zvýhodnění. Zároveň patří mezi lídry trhu v oblasti pojištění cizinců, unikátní je její pojištění domácích mazlíčků nebo bezkrevní léčby. Firmám nabízí např. pojištění odpovědnosti, aut a přepravy nebo majetková a technická pojištění. Mezi spokojené zákazníky Slavia pojišťovny patří také obce a města. Speciální servis poskytuje personálním agenturám a cestovním kancelářím.

16.00 - 16.30

CK Victoria - Prezentace katalogu 2019

16.30 - 17.00

Pangeo tours a.s. - Hotelbusem po NP Patagonie

Toto povídání přiblíží vzdálená místa plné přírodních krás na druhém konci naší planety. Vrcholky hor přikryté věčným ledem, túry po národních parcích v srdci čisté přírody, modré ledovce obrovských rozměrů, čistá jezera a zajímavá fauna na suchu i ve vodě. A nebude chybět ani povídání o přípravě jihoamerických stejků. 


SOBOTA 23. 2. 2019

10.00 - 10.30

CK Osvěta Hořovice - Ischia, Capri, Vesuv, Pompeje, Neapolský záliv

Více informací ZDE. 

10.30 - 11.00

A-Z Tour - Turistické bohatství Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu

Hned třikrát na veletrhu HOLIDAY WORLD v rámci doprovodného programu AČCKA vystoupí se svou přednáškou Martin Čajka o cestách kolem Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou. Více informací ZDE.

11.00 - 11.30

Slovenija center Praha - Slovinsko zelené, aktivní, zdravé

11.30 - 12.00

CK Victoria - Prezentace katalogu 2019

12.00 - 13.00

CK Monatour - Ischia jak ji neznáte

13.00 - 13.30

CK ELIXÍR TOURS - Ráj jménem Seychely                                                                                      

Nádherné pláže s bělostným pískem, moře ve všechny odstínech modré, vlny lámající se o obrovské žulové kameny, voňavé tropické rostliny a barevní exotičtí ptáci – tak takové jsou Seychely.  Je 15 let hodně nebo málo, abyste o některé zemi mohli říci, že ji znáte opravdu dobře? Možná málo, uvědomíme-li si, že tohle úžasné místo uprostřed Indického oceánu tvoří 115 ostrovů. Ale dost na to, aby člověk poznal, jak tenhle kout světa funguje, jací jsou tu lidé, jaké mají radosti i starosti, co je dobré tu ochutnat – zkrátka, jak se tu žije. PhDr. Olga Huspeková z cestovní kanceláře Elixír tours považuje Seychely za svůj druhý domov. Představí Vám ty nejznámější seychelské ostrovy Mahé, Praslin a La Digue.  A ukáže Vám, že i pro Vás nemusí být cesta do tohoto ostrovního ráje jenom snem…

13.30 - 14.00

Národní turistický úřad Dominikánské rep. - Rozmanitá Dominikánská republika                                

14.00 - 15.00

CK Aqua travel - INDONÉSIE - ŘÍŠE 17. TISÍC OSTROVŮ

Promítání fotografií a krátkých videí uvede:

Jiří Hruška - senior nar. 1957 Původním potápěním učitel biologie. Instruktor potápění, fotograf, cestovatel a podnikatel. V Indonésii začínal před 21 lety realizací potápěčského centra v Tulambenu na Bali a následně resortu s ubytováním, restaurací a potápěčským centrem v Selangu v oblasti Amedu (dále na východ. Procestoval křížem krážem nejen Bali, ale i většinu větších i menších ostrovů sám, se ženou, rodinou a následně s klienty CK. Indonésie se pro něj a rodinu stala druhým domovem.

Řadu unikátních záběrů pořídil Jiří Hruška - junior (nar 1986), který bude v době prezentace již zpět v Indonésii. Absolvent fakulty mezinárodních studií brněnské univerzity, instruktor potápění, fotograf, pilot dronu a cestovatel - strávil v posledních letech 280 dní a 35 tis. kilometrů na cestách i necestách po více než 50ti ostrovech Indonésie. Cestoval sám, nikdy nespal v hotelu a domorodých rodinách poznával tradiční život domorodců).

V prezentaci CK Aquatravel představíme většinu větších ostrovů 4. největšího státu planety s 280 miliony obyvatel a stovkami etnik. V necelé hodině uvidíte unikátní záběry celé řady aktivních sopek Bali, Jávy, Sumatry, Sulawesi a Floresu. Přenesete se s námi mezi orangutany na Borneu a Sumatře, kde navštívíme i záchranné centrum slonů. Poznáte tajemství komodských varanů i etnik na Aloru a Timoru. Nevynecháme žádný z divů světa (Borobudur na Jávě...) - památek UNESCO. Podstatná část je věnována putování po stovkách půvabných ostrovů Raja Ampat (Papua) s kouzelnými plážemi a neskutečně bohatým životem na suchu i pod vodní hladinou. O tom, že "doba kamenná" ještě žije Vás přesvědčí záběry příslušníků kmenů Dani, Lani, Yali či etnikum stromových lidí Korowai na Papue. Poslední zajímavostí jsou ostrovy koření Moluky. Zde civilizační válec teprve startuje a navštívíme i takzvané "ztracené" Bandské ostrovy, odkud pochází muškátový oříšek.

15.00 - 15.30

CK Atis - Zahraničné zastúpenie Slovenska v ČR - SLOVENSKO

15.30 - 16.00

CK Atis - Polské zastoupení v ČR - POLSKO

16.00 - 16.30

CK China Tours - Japonsko a jeho magická zákoutí                                                   

Západní svět je už několik století přitahován exotikou a neuchopitelností této vzdálené ostrovní země. Ukážeme vám Japonsko a jeho šokující kontrasty tisíciletých tradic a nejmodernějších technologií, spěchající velkoměsta i hluboký klid zenových chrámů, majestátní hrobky, ale také chladné a elegantní mrakodrapy. Japonsko ale není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Japanolog a cestovatel Vojtěch Lokša představí i nádherná přírodní místa, která západními turisty zůstávají téměř neobjevena…

NEDĚLE 24. 2. 2019

10.00 - 11.00

CK China Tours - ČÍNA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ

Chceme vám přiblížit minulost i současnost jedné z nejstarších civilizací světa. Čína není jen stát, je to vlastně celý kontinent rozlohou a pestrostí srovnatelný s Evropou. Je to země mnoha národů, kultur a kuchyní. Země všech typů krajin – od nejvyšších velehor přes pouště až k mořskému pobřeží. Je to nejdynamičtěji a nejrychleji se vyvíjející a hlavně měnící se země na světě. Slovem i obrazem představíme nejznámější památky na bohatou čínskou historii i nádherné přírodní oblasti právem zařazené na seznam Světového dědictví UNESCO. Zavedeme vás i do největších a nejmodernějších ekonomických center 21. století.11.00 - 12.00

CK Aqua travel - INDONÉSIE - ŘÍŠE 17. TISÍC OSTROVŮ

Promítání fotografií a krátkých videí uvede:

Jiří Hruška - senior nar. 1957 Původním potápěním učitel biologie. Instruktor potápění, fotograf, cestovatel a podnikatel. V Indonésii začínal před 21 lety realizací potápěčského centra v Tulambenu na Bali a následně resortu s ubytováním, restaurací a potápěčským centrem v Selangu v oblasti Amedu (dále na východ. Procestoval křížem krážem nejen Bali, ale i většinu větších i menších ostrovů sám, se ženou, rodinou a následně s klienty CK. Indonésie se pro něj a rodinu stala druhým domovem.

Řadu unikátních záběrů pořídil Jiří Hruška - junior (nar 1986), který bude v době prezentace již zpět v Indonésii. Absolvent fakulty mezinárodních studií brněnské univerzity, instruktor potápění, fotograf, pilot dronu a cestovatel - strávil v posledních letech 280 dní a 35 tis. kilometrů na cestách i necestách po více než 50ti ostrovech Indonésie. Cestoval sám, nikdy nespal v hotelu a domorodých rodinách poznával tradiční život domorodců).

V prezentaci CK Aquatravel představíme většinu větších ostrovů 4. největšího státu planety s 280 miliony obyvatel a stovkami etnik. V necelé hodině uvidíte unikátní záběry celé řady aktivních sopek Bali, Jávy, Sumatry, Sulawesi a Floresu. Přenesete se s námi mezi orangutany na Borneu a Sumatře, kde navštívíme i záchranné centrum slonů. Poznáte tajemství komodských varanů i etnik na Aloru a Timoru. Nevynecháme žádný z divů světa (Borobudur na Jávě...) - památek UNESCO. Podstatná část je věnována putování po stovkách půvabných ostrovů Raja Ampat (Papua) s kouzelnými plážemi a neskutečně bohatým životem na suchu i pod vodní hladinou. O tom, že "doba kamenná" ještě žije Vás přesvědčí záběry příslušníků kmenů Dani, Lani, Yali či etnikum stromových lidí Korowai na Papue. Poslední zajímavostí jsou ostrovy koření Moluky. Zde civilizační válec teprve startuje a navštívíme i takzvané "ztracené" Bandské ostrovy, odkud pochází muškátový oříšek.

12.00 - 12.30

A-Z Tour - Turistické bohatství Ruska a zemí bývalého Sovětského svazu

Hned třikrát na veletrhu HOLIDAY WORLD v rámci doprovodného programu AČCKA vystoupí se svou přednáškou Martin Čajka o cestách kolem Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou. Více informací ZDE.

12.30 - 13.00

CK Osvěta Hořovice - Ischia, Capri, Vesuv, Pompeje, Neapolský záliv

Více informací ZDE.
13.00 - 13.30

CK Victoria - Prezentace katalogu 2019

13.30 - 14.00

CK Hoška Tour - Nejenom rakouské Alpy bezstarostně

14.00 - 15.00

Pohádková akademie

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1512551441HW_banner_2018_1920x1024-oprava.jpg0 0
75