logo

HOLIDAY WORLD

28. středoevropský veletrh cestovního ruchu

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Doprovodný program Festival WorldFilm


 

Doprovodný program

Festival WorldFilm

WORLDFILM 2018
1
7. ROČNÍK CESTOVATELSKÉHO FESTIVALU pořádaného v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World na Výstavišti v Praze Holešovicích (Křižíkův pavilon B) - 17. - 18. února 2018


Sobota 17. 2. 2018

9:30 

SRDCAŘI.CZ V AFRICE

Projekce filmu

 

10:30

MIREK NÁPLAVA

FILMAŘSKÝ KAMION V AFRICE

V obytném voze strávili moderátorka Lucie Výborná, režisér Miroslav Náplava a kameramani Ondřej Hošek a Honza Tutoky několik měsíců a urazili 37 000 kilometrů. Režisér úspěšného osmidílného seriálu Srdcaři v Africe povypráví o strastech i radostech natáčení. Seriál vysílala na podzim loňského roku TV stanice Prima ZOOM.

 

11:00

JANA A TOMÁŠ HÁJKOVI

Objevíme svět!

Vše o cestování s dětmi.

Milujete cestování, ale myslíte si, že s dětmi už to nepůjde? Přijďte na přednášku o tom, že děti nás dospělé v cestování neomezují. Naopak nám otvírají nové pohledy na svět. A nemusíte s nimi hned letět přes půl světa. Nebo můžete, možností je spousta. A navíc dostanete i praktický tip, jak nejlépe začít.

 

12:00

PAVEL STEHLÍK

DO TEMNOTY

Kapitán Pavel Stehlík je autor bestseleru Do temnoty - Zpověď českého vojáka v Afghánistánu a knihy Já, voják v Afghánistánu - Vzpomínky českých veteránů. Pavel Stehlík povypráví o misi v Afghánistánu, válce a válečných veteránech a návštěvníkům zprostředkuje obraz „neobyčejně obyčejných" životů vojenských profesionálů na zahraničních misích se všemi radostmi, strastmi i niterními pocity. Následujte ho do temnoty.

 

13:00

KATEŘINA KARÁSKOVÁ

KDE ŽENY VLÁDNOU

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy! Kateřina nás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáme mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíme nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíme s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

 

14:00

PETR HORKÝ, MIROSLAV NÁPLAVA, VLADIMÍR KROC

STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA

Beseda o vzniku knihy, která je pozvánkou do světa pověstného Zikmundova archivu. Je to vstupenka do lunaparku jménem život (anebo dějiny), kde si sednete tu na horskou dráhu, tu do domu hrůzy, jindy vás odnese tobogán jménem náhoda.

 

15:00

MARKÉTA PEGGY MARVANOVÁ a ADAM ZÁVIŠKA

Na extrémní výzvu odpověděli Češi

Přenáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge. O tom jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? Veselá dvojka Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška JSOU první a jediní kdo tuto výzvu pokořili.

 

16:00

VAŠEK ŠILHA

HUAORANI - JEDNI Z POSLEDNÍCH

Kmen Huaorani žije v amazonském deštném pralese v Ekvádoru a až do roku 1956 neměl žádný kontakt s okolním světem. Do dnešních dnů existuje nepříliš početná skupina členů tohoto etnika, která odmítá, a to velice agresivně, jakýkoliv kontakt s vnějším světem. Kontaktovaná většina „lidských bytosti“, jak zní překlad slova Huoarani, se nyní potýká s drtivým nástupem naftařských a těžařských firem do jejich domova, deštného pralesa. Způsob života se u tohoto kmene mění velice rychle...

 


Neděle 18. 2. 2018

9:30

5 MĚSÍCŮ NA ISLANDU

Projekce filmu (23 min.)

 

10:00

MIREK DOHNAL

Savanami jihovýchodní Afriky

Od Viktoriiných vodopádů až na Zanzibar.

Mezi atraktivními Viktoriinými vodopády na jihu Zambie a známým ostrovem Zanzibar v Indickém oceánu při pobřeží Tanzanie je území, které není moc hojně turisticky navštěvované. Podíváme se do kouzelného národního parku South Luangwa i k jezeru Malawi a dojedeme až na kouzelný Zanzibar a do známých parků Serengeti a Ngorongoro s vesnicemi Masajů a Arusha pod horou Mount Meru a nejvyšší horou Afriky Kilimanjarem.

 

11:00

PETR VOLDÁN

POSTŘEHY ODJINUD - ČESKÉ STOPY

Cestopisné TV fejetony už překročily hranici šesti set dílů a zavedly diváky do téměř padesáti destinací celého světa. Ojedinělý projekt ČT Ostrava - výjimečný i délkou jednotlivých dílů do šesti minut - představí v ukázkách jeden z autorů Petr Voldán. Pozve Vás nejen do Kaplického domu ve Walesu, jihokorejské kavárny Bořka Šípka nebo do kaple Svatého otce v Římě...

 

12:00

MILOSLAV STINGL a JIŘÍ KOLBABA

Očarovaná Havaj

Vyprávění o nejkrásnější části Země lidí z pera legendárního cestovatele a etnografa Miloslava Stingla s fotografiemi jednoho z nejznámějších současných fotografů Jiřího Kolbaby. Společně odkryjí přiléhavé i falešné superlativy „očarované Havaje“ a představí aktualizované vydání stejnojmenné knihy.

 

13:00

MARTINA KOCIÁNOVÁ a VÁCLAV CÍLEK

Kupředu do minulosti aneb Co se děje se světem

Na jak křehkých základech naše civilizace stojí? A proč jsme se jim my všichni bezmezně odevzdali do rukou? Svět se mění, cestujeme, poznáváme, studujeme, ale přesto vše co umíme, známe, máme a dokážeme lze ve vteřině vytáhnout ze zásuvky… Existují na naše nové problémy staré recepty? Setkání s pořadem Kupředu do minulosti, Martinou Kociánovou a Václavem Cílkem.

14:00

PETR HORKÝ

Příběhy mořeplavců: Češi a Slováci, kteří obepluli svět

Ponořte se do historie i současnosti české a slovenské mořeplavby s našimi nejvýznačnějšími mořeplavci, kteří dokázali obeplout svět. Autentické příběhy Richarda Konkolského, Petra Ondráčka, Ivana Orla, Juliuse Ecsiho, Vlada Porvaznika, Oldřicha Karáska, Zdeňka Teubnera si můžete přečíst nejev v dlouho očekávané knize, ale i poslechnout naživo od hlavních aktérů.

 

15:00

LUKÁŠ MATĚJČEK

STOPEM DO ÍRÁNU

Lukáš se už ve svých18 letech rozhodl vyrazit stopem do Íránu. Hlavně proto, že ctí heslo, že sny se přeci musí plnit, k čemu by pak život vlastně byl! Celá cesta jako taková, je na mladíka ze sídliště velké sousto a když se k tomu přidá, že byl po šesti hodinách v Íránu okraden a den předem čelil pokusu o znásilnění, klube se z toho docela zajímavý příběh.

  

Doprovodný program

 

VÝSTAVY

PO STOPÁCH H+Z DO MARSEILLE

JINDŘICH BÖHM

CIVILIZACE

CESTOVATELSKÉ KNIHKUPECTVÍ

KAŽDOU HODINU SOUTĚŽE O CESTOVATELSKÉ KNÍŽKY, PRŮVODCE, TRIČKA A DALŠÍ VĚCNÉ CENY.

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1512551441HW_banner_2018_1920x1024-oprava.jpg0 0
75