logo

HOLIDAY WORLD

28. středoevropský veletrh cestovního ruchu

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Doprovodný program Festival Prima ZOOM WorldFilm


 

Doprovodný program

Festival WorldFilm

Prima ZOOM WorldFilm 2019
8. ročník cestovatelského festivalu
2
3. - 24. 2. 2019
Konferenční sál
Levé křídlo Průmyslového paláce

23. 2. 2019

9:30

PROJEKCE PRIMA ZOOM: HAUSBOT PETRA HORKÉHO - ZAHI HAWASS

Zahi Hawass - nejslavnější archeolog současnosti, skutečný Indiana Jones. To jsou jen dvě z nepřeberného množství charakteristik, které dostal Zahi Hawass během svého dobrodružného života. Byl šéfem výzkumů egyptských pyramid v Gíze, staral se o Tutanchámonův poklad a vyřešil záhadu jeho smrti. Proč už dnes nedokážeme postavit pyramidy a proč je nestavíme? Co budou nacházet budoucí archeologové za tři, čtyři tisíce let jako zbytky po naší civilizaci? „Jsem obyčejný kluk rodičů z malé vesnice. Celý život jsem ale posedlý archeologií, a když má člověk pro něco vášeň, pokud vydrží, pak vytvoří něco velikého. I toto je jedna z odpovědí, které dal Petru Horkému během natáčení rozhovoru přímo uprostřed egyptských vykopávek.

projekce, talkshow

10:00

RUDA ŠVAŘÍČEK - ŠOKY A SKOKY TICHOMOŘÍ

Cestovatel Ruda Švaříček poodhalí magie a kouzla poslední výpravy do Pacifiku. Budeme svědky senzačních skoků odvážných "kamikadze" z vysokých věří na ostrovech Vanuatu. Navíc iniciační rituály, ohnivé sopky, odvážné treky, černá magie, šamani, Nambové s unikátními schránkami na penisech... Nasajeme i provoněnou exotiku ostrovů Tonga, Samoa, Fiji, ale i chlad ledovců na Novém Zélandu.

diashow, přednáška

 

11:00

MARTIN KREJSA - NAVŽDY PRVNÍ
Naši první horolezci! Autor knihy Martin Krejsa osobně přiblíží největší příběhy našich lezců od II. světové války po první výpravy do nejvyšších hor v sedmdesátých letech minulého století.
diashow, přednáška

12:00

JAROSLAV JAKUBEC - JAK SE HLEDAJÍ DIAMANTY

Jarek je světový expert na hledání diamantů. Cestuje po celém světě, konzultuje s největšími těžaři a díky tomu všemu ví o tajuplné světě těžařů a obchodníků s diamanty to, co jen pár lidí na Zemi. Část z toho si poslechnete v jeho unikátní přednášce, jediné v ČR!

diashow, přednáška
13:00

LENKA KLICPEROVÁ A MARKÉTA KUTILOVÁ - VE VÁLCE

Dvé válečné reportérky se už dávno staly určujícími osobnostmi pro naše současné vnímání tak vzdálených pojmů jako je válka, smrt, vysídlení - tentokrát představí svoji nejnovější knihu, která nám pomáhá nestát jen na vratkých nohou blahobytu, ale vnímat svět v alespoň trošku reálných souvislostech.

Příběhy obyčejných lidí, kterým vstoupila do života válka na území Sýrie a Iráku. Příběhy lidí, kterým válka vzala vše, ale i lidí, kteří z ní vyšli posílení. Příběhy statečných žen, jako je Bafrín, dvacetiletá dívka, která poslední tři roky strávila se zbraní v ruce a podílela se na osvobození Rakky, bašty IS. Příběhy rodin, kterým válka vzala vše. Jako rodiny Révan, kterou unesli islamisté a dodnes se neví o jejím osudu nic bližšího. Příběh Masúda, kterého IS unesl a věznil skoro celý rok. Příběh dětských vojáků, malých jezídských chlapců, ze kterých IS cvičil oddané bojovníky jdoucí na smrt v prvních frontových liniích. Příběh Wahídy, valkýry pouště, která se z obyčejné policistky stala postrachem IS v Iráku...

diashow, přednáška

14:00

BRUNO BAUMANN - PĚŠKY A SÁM PŘES POUŠŤ GOBI

Poutník pouštěmi, muž, který v Gobi málem zemřel žízní, aby ji nakonec sám a pěšky přešel! Jako zatím první a jediný na světě. Dobrodruh a fotograf Bruno Baumann již více než dvacet let prochází ohromujícími krajinami písečných i horských pouští Afriky a Asie, které zažil tak intenzivně jako žádný jiný Evropan. Ve své nové knize dokumentuje své expedice po navštívených pouštích, které právem vzbuzují pozornost, ať už je to jeho překonání pouště Taklamakan s karavanou velbloudů, osamocená pěší cesta pouští Gobi či jeho dlouhé putování z Čadu až do Egypta napříč Saharou. Baumann propojuje své osobní dobrodružství s hlubokými znalostmi příslušné kultury a vypráví o napínavém setkání s horským národem Tubu, o vysychajících řekách, kvetoucích oázách i staletých pokladech. Naléhavě a úchvatným způsobem podává hraniční zážitky z pouště; krásu a nemilosrdnost, bohatost života i skromnost, fascinaci i absolutní odevzdání.

diashow, přednáška (en) s překladem, autogramiáda, křest knihy

15:30

LADISLAV ZIBURA - STAND UP CESTOPISEC :-)

Netradiční setkání - rozhovor s populárním cestovatelem a spisovatelem, mužem, který sám o sobě říká, že dělá cestovatelské stand-upy. Brilantní vypravěč a jiskrný pozorovatel okolního světa v rozhovoru s moderátorem Petrem Horkým odpoví i na vše otázky. Chcete psát stejně úspěšné knihy? Chcete cestovat po jeho stopách? Chcete vědět, co se do knih nevešlo?

diashow, talkshow


16:30

JANA A DAN URBANOVI - ŠKODOU 100 DO MONGOLSKA

Urbanovi zase vyrazili na dlouhou cestu starým střepem. Škodou 100 z roku 1969. Přijďte si poslechnout vyprávění o tom, jak vyrazili ze středočeského Strašína přes Pamír do Mongolska a nakonec do Prahy na Václavák. Sáhli si při tom až na dno, projeli vyprahlou stepí ve 40 stupňových vedrech, topili se v bahně, zapadali sněhem a málem zmrzli, vydrápali se do víc jak 4600 metrů, jeli tam, kam si troufnou jen velká terénní auta, okradli je, pomohli jim. Několikrát byli na pokraji konce, ale nakonec vyřešili všechny problémy a podařilo se jim ve zdraví vrátit domů. Nyní už se smějí a chtějí svůj příběh předat dál.

diashow, přednáška


Neděle 24. 2. 2019

9:30

PROJEKCE PRIMA ZOOM: SRDCAŘI V AFRICE - STRACH MÁ VELKÉ ZUBY

Nahlédnout do podvodního světa kolem jižního cípu afrického kontinentu je výzvou každého potápěče. Východní část Afriky omývá Indický oceán, tu západní bičují vlny chladného Atlantiku. Jsou zde žraloci, delfíni i velryby. Ale asi nejúžasnější podívanou je „sardine run“. Fascinující tah sardinek, které provázejí celé legie predátorů. Na tu správnou chvíli musíte čekat mnohdy celé týdny. Srdcaři.cz to štěstí měli! A protože je Honza Tutoky skutečně vášnivý potápěč, vyrazil za svým nej-adrenalinovým zážitkem do delty Okavanga, kde se jako první Čech s kamerou potápěl ke krokodýlům. Ze záběrů pochopíte, proč už to ale nehodlá opakovat. Epizoda z osmidílného seriálu Srdcaři v Africe.

projekce dokumentu

10:00

VILIAM POLTIKOVIČ - MAGIE A TANTRA

Režisér a hledač inspirací světa se na několika posledních cestách vydává za šamanismem a s ním spojenou magií. Jak vznikla, jak se učí a jak se praktikuje dnes? Vydejte se s Viliamem na Haiti a do nejnebezpečnějších koutů Afriky, abyste se dověděli víc. Bílá a černá magie má svou paralelu i v tantře. 

talkshow

11:00

BOB STUPKA - OBJEVOVÁNÍ JIŽNÍ AMERIKY

V roce 1991 si parta nadšenců postavila v Českém Krumlově svůj první obytný hotelbus Liaz. Jejich velký klukovský sen se začal plnit, když v roce 1998 vyrazili na expedici  po stopách Hanzelky a Zikmunda do  Latinské Ameriky. Celou cestu projeli na této objevitelské cestě s klienty na palubě. Krásné retro záběry a film s povídáním, plným neskutečných zážitků o této velké expedici si vyslechnete od Cestovatele Boba.

projekce filmu (20 min.), diashow, přednáška

12:00

PETR JAN JURAČKA - ZE ŽIVOTA FOTOGRAFA

Mladý vědec, fotograf a cestovatel Petr Jan Juračka bude vyprávět o svém velmi pestrém roce, který chtěl původně strávit s rodinou, ale shodou okolností a mnoha náhod se podíval hned na šest ze sedmi kontinentů a prožil spoustu zajímavých zážitků a neobvyklých dobrodružství na Kilimandžáru, při putování za amazonskými indiány v Ekvádoru, při plachtění na moři u australských břehů atd.

diashow, přednáška

13:00

PETR HORKÝ, MIREK NÁPLAVA, VLADIMÍR KROC - 100 LET MIROSLAVA ZIKMUNDA

14.2. oslaví legendární Miroslav Zikmund 100 let - to už asi víte všichni. Přijďte společně oslavit jeho narozeniny, poslechnout si živý telefonát s cestovatelským guru a společně hledat, co může být dobrý dárek pro stoletého světoběžníka. Letos poprvé se také udílela cena za nejlepší cestopis roku, cena Hanzelky a Zikmunda. Kdo vyhrál a kdo byl nominovaný představí autor projektu Vladimír Kroc.

diashow, přednáška

14:00

DAN PŘIBÁŇ - PRINCIPÁL ŽLUTÉHO CIRKUSU

Principál žlutého cirkusu, trabantí cestovatel - a taky prostořeký kritik společenského dění, neúnavný diskutér na Facebooku a pro někoho despotický vůdce náročných expedic. Co je Dan Příbáň zač, jak pracuje a co bude dělat teď, když s trabantím projektem objel celou Zeměkouli? Dá se jet s trabantem až na Měsíc? Neobvyklé setkání a rozhovor přímo na podiu.

diashow, talkshow

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1512551441HW_banner_2018_1920x1024-oprava.jpg0 0
75