logo

HOLIDAY WORLD

26. středoevropský veletrh cestovního ruchu

16. - 19. 2. 2017


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Doprovodný program Festival WorldFilm


 

Doprovodný program

Festival WorldFilm

        

WORLDFILM 2017 - 16. ROČNÍK CESTOVATELSKÉHO FESTIVALU

pořádaného v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World

na Výstavišti v Praze Holešovicích (Křižíkův pavilon B)

 

 

SOBOTA 18. 2. 2017 (singles) 

10.00 HOD.

MAREK HÝŽA - ZAPOMENUTÉ VÝPRAVY

Příběhy československých cestovatelů a výprav dvacátého století, které byly ve své době známé, ale na které už vesměs sednul prach zapomnění. Připomeneme si výpravy slovutných cestovatelů jakými byli například Richard Konkolski, Víťa Dostál, Dr. Jiří Baum, Zdeněk Thoma, Eduard Ingriš, Jiří Bobák ad. Rovněž vzpomeneme na nezapomenutelné expedice našich horolezců, vodáků, etnografů či obchodníků, kteří ve své době dosáhli mimořádných sportovních i společenských výsledků, a vzorně reprezentovali svoji vlast.

 

11.00 HOD.

LUCKA RADOVÁ - Srí Lanka z tuktuku

Pomalejší motorizovaný dopravní prostředek si vybrat nemohla. Po malých silnicích, s laptopem v batohu a maximální rychlostí 40km/h poznávala zapadlá i známá místa tohoto nádherného ostrova. V tuktuku projela na srílanských silnicích přes 1000 km a vy můžete také!

 

12.00 HOD.

JINDRA SOUKAL - Já v moři, moře ve mně

Volné vyprávění  potápěčského instruktora a cestovatele Jindry Soukala. Povídání o tom, jak ovlivnilo moře jeho život v posledních dvaceti letech, kdy se potápěl, natáčel a podnikal na mnoha místech naší planety.

 

13.00 HOD.

BOB STUPKA - Od Pacifiku k Atlantiku

Cesta napříč jihoamerickým kontinentem nás zavede do ztraceného města Inků Machu Picchu, zavítáme na kouzelnou a tajemnou planinu Altiplano, povíme si o pravém argentinském „stejku“ a každého jistě uchvátí nádherné vodopády Iguacú. A na závěr? Cidade Maravilhosa - úžasné město Rio de Janeiro, město samby, karnevalu a pláží. Skvělá cesta napříč Jižní Amerikou.

 

14.00 HOD.

VILIAM POLTIKOVIČ - TOUHA PO ABSOLUTNU

Indie prostřednictvím buddhismu a jógy ovlivnila nejen celou Asii, ale v několika posledních desetiletích i západní svět. Svět svatých mužů Indie má přiblížit právě tato přednáška. Vyvstává v ní živá duchovní tradice prastaré Indie, kterou nesou indičtí svatí muži, s nimiž autor knihy žil a putoval během natáčení řady dokumentárních filmů.

 

15.00 HOD.

ADAM CHROUST - STINGL. TAJEMSTVÍ 280 KUFRŮ

Legendární český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu. O téměř šedesát let mladší Adam Chroust na jeho biografii pracoval přes 4000 hodin. Jak se mu podařilo prozkoumat Stinglův tajný desetitunový archiv ukrytý ve 280 kufrech a 150 bednách? Desítky tisíc dokumentů, fotografií, stovky příběhů a dalších pokladů musel vměstnat do jedné výpravné knihy. Miloslav Stingl spolu s Adamem Chroustem odhalí, jak kniha vznikala, a jaké tajemství skrývala zapovězená Stinglova vila. Na konci pořadu autogramiáda.

 

16.00 HOD.

MARTIN PROCHÁZKA - SETKÁNÍ S GIGANTY

Když prý velrybě pohlédnete do očí, dá se vidět až do její duše. Něco na tom bude, ten pohled se nedá s ničím srovnat a i vy přímo cítíte, jak si ona prohlíží vás. Jaké to je, setkat se s patnáct až dvacet metrů dlouhým keporkakem ve vodě? Co jsou vůbec tito kytovci zač a proč se jim často říká. "zpívající velryba"?

 

 

NEDĚLE 19. 2. 2017 (doubles)

 

10.00 HOD.

EVA KRUTILKOVÁ A MARTIN PÁV - PŘÍBĚHY Z KIBERY

Vítejte v Kibeře - největším slumu východní Afriky. Čeští filmaři představí nový film Příběhy z Kibery, který vzniká ve spolupráci s rozvojovými pracovníky. Snahou tvůrců je ukázat, že i v chudinském prostředí žijí angažovaní a tvrdě pracující lidé, kteří se originálním způsobem snaží řešit problematická témata slumu jako jsou bezpečnost, zdravotní péče, recyklace materiálu, ženská témata ad. Nevzdávají se a řeší problémy s tím, co mají.

 

11.00 HOD.

JANA A DAN URBANOVI - DOKOLA KILEM - ASIJSKÁ ETAPA

Jak se dá doma na koleni a bez garáže vyrobit prakticky od nuly expediční speciál (Škoda 100) a jak se připravuje velká cesta? Janě a Danovi se podařilo projet celkem 15 zemí - 16 475 km. Na vlastní oči poznali život v Íránu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Kazachstánu a v dalších zemích. Nevšedních zážitků během cesty měli nepočítaně...

 

12.00 HOD.

MIREK NÁPLAVA A HONZA TUTOKY - SRDCAŘI.CZ

Seriál stejného názvu o sobě dal zřetelně vědět na stránkách Stream.cz. Poslechněte si, které díly z celého světa vznikaly nejdramatičtěji, na které byl největší ohlas a co se teprve chystá. Lov afrických pytláků, high line vysoko mezi útesy skal, krkolomné skoky na padácích či létání ve vírníku. A čemu jste svoje srdce zasvětili vy?

 

13.00 HOD.

VAŠEK SŮRA A PETR HORKÝ - PŘECHOD JEZERA KHUVSGHUL

Cože, Mongolsko jako polární destinace? Ano! Důstojné mrazy kolem minus 30, kamióny na ledu, poloutopené mikrobusy, diCaprio na cestě za dobrodružstvím, běhající Honza. A k tomu dva čeští polárníci, uskutečňující historicky první zimní přechod jezera. Unsupported, unassisted + 2 piva. Další jedinečná show českých polárníků.

 

14.00 HOD.

PETR SLAVÍK A PETR KAŠPAR - VE STOPĚ PREDÁTORA

Fotograf divoké přírody Petr Slavík je Ve stopě predátora. Nestřílí, loví fotografie. Režisér Petr Kašpar zaznamenává toto dobrodružství pro televizní diváky. Během natáčení (zatím) 3 dílů seriálu o největších suchozemských predátorech naší planety se vydali do brazilského Pantanalu, do pouště Kalahari a do severozápadního Tien Shanu v Kazachstánu. Ta poslední cesta mohla stát Petra i život...

 

15.00 HOD.

KLÁRA KOLOUCHOVÁ A PETR JAN JURAČKA - EXPEDICE K2

Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. Je to zkušená horolezkyně, která má za sebou úspěšné výstupy na nejvyšší hory Jižní i Severní Ameriky a Evropy. Je to všemožně schopná žena, ale k fotografii a filmu si příliš hluboký vztah zatím nevybudovala. Zkrátka fotí na automat… A protože chtěla mít na svůj pokus o K2 celoživotní vzpomínku, přizvala si k sobě Petra Jana Juračku, fotografa, pilota dronů a nadšeného horala teoretika. Petr nikdy předtím nestál výš, než ve třech a půl kilometrech. Jak to celé dopadlo? No přeci světovým rekordem!

 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

VÝSTAVY

CESTOVATELSKÉ KNIHKUPECTVÍ

MEXICKÉ ŠPERKY

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1484740904HW17_1920x1024.jpg0 0
75