logo

HOLIDAY WORLD

28. středoevropský veletrh cestovního ruchu

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Archiv aktualit ISRAEL OPĚT NA HOLIDAY WORLD!


 

Aktualita

ISRAEL OPĚT NA HOLIDAY WORLD!

07. 02. 2019
 
 

Tel Aviv, Jeruzalém: dvě slunečná města, jedna dovolená

Tel Aviv, rušná moderní metropole, která se může pochlubit zlatými plážemi, moderní atmosférou a zábavou s autentickou chutí Středního Východu, nemluvě o skvělém jídle a kávě. Po pouhých čtyřiceti minutách jízdy zažijete zcela jiné tempo: Jeruzalém, město jedinečné krásy, kde snadno pochopíte, proč bylo po tisíciletí inspirací pro řadu lidí.

Přestože Tel Aviv i Jeruzalém jsou dvě rušná, živá a zajímavá města, která nabízejí řadu atrakcí, nemohou být odlišnější. Navzdory své zeměpisné blízkosti mají zcela jiný terén, vůně a chutě. Kde jinde byste mohli tak snadno kombinovat plážovou destinaci s jedním z nejstarších a nejposvátnějších měst v historii? Zde je ukázkové menu toho, co můžete během jedné dovolené zažít v obou městech.

Tel Aviv – město, které nikdy nespí

Přistáli jste v Tel Avivu... Zde se najdete všechny nevšední zážitky, které vám první hebrejské město nabízí. Objevte ohromující azurové odstíny Středomoří, malebná místa v Bílém městě, jeho trhy, restaurace, speciální chutě a jiskřivý noční život. Chyťte několik vln a zjistěte, proč je Tel Aviv známý jako město, které nikdy nespí, plné života a vitality celých 24 hodin denně. Vydejme se na cestu.

Neve Tzedek

Objevte kouzlo této velkolepé a krásně zrekonstruované čtvrti, která se nachází na jižním konci telavivské promenády vedle Jaffy. Začněte své ráno kulinářským zážitkem, který zahrnuje typickou izraelskou snídani: vynikající pečivo, vejce, sýry a dipy, zelený či nasekaný salát, pomerančový džus a samozřejmě vynikající kávu. Doporučená prohlídka Neve Tzedek vás přivede k historickým památkám a malým muzeím.

Hatachana

Poté, co doplníte síly, si zajděte do nedaleké čtvrti Hatachana. Tam můžete navštívit zrekonstruované templářské budovy spolu se starou železniční stanicí v Jaffě, která byla zcela opravena. Místo vypráví příběh železniční stanice s linkou Jaffa-Jeruzalém, která tu fungovala od roku 1892 do roku 1948.

Jaffa

Dále se projděte podél ohromující telavivské plážové promenády do Jaffy. Doporučujeme navštívit přístav Jaffa, považovaný za jeden z nejstarších přístavů na světě. Odpočiňte si v jedné z mnoha kaváren, které jsou v okolí přístaviště, a pozorujte rybáře při práci. Potom pokračujte směrem k pestrému blešímu trhu, kde se můžete pokochat starožitnostmi, arménskou keramikou, hamsou nebo řadou suvenýrů. V noci se tato oblast změní na místo plné barů a restaurací, kde to žije.

Projeďte se po pláži

Tel Aviv je známý jako hlavní cyklistické město Izraele. Za hezkého dne si mohou sportovní nadšenci, pronajmout kolo v jedné ze stanic Tel-O-Fun nebo v některé z půjčoven po celém městě. Jízda na kole z Neve Zedek na pláž Tel Baruch v severní části města je skvělý zážitek.

 

Muzeum Eretz Izrael

Pokud se ocitnete v severní části města, navrhujeme, abyste navštívili Muzeum Eretz Izrael. Jedná se o multidisciplinární muzeum, které se zaměřuje na historii a kulturu Izraele prostřednictvím stálých a dočasných expozic věnovaných archeologii, etnografii, poště a filatelii, folklóru, judaismu, tradičním řemeslům, lidovému umění, kulturní historii a místní identitě.

Rothschildův bulvár

Hledáte příjemné místo, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo? Zkuste jíst v některé z vynikajících restaurací na Rothschildově bulváru, přímo v srdci města. Je to jedna ze tří zón, které tvoří Bílé město, které je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Můžete se také vydat na prohlídku impozantní architektury bauhaus, starého kiosku a malých muzeí, v kterých se seznámíte s fascinujícím příběhem Tel Avivu a jeho první čtvrti Ahuzat Bayit.

Noční život

Pokud máte v plánu pobývat ve městě, můžete se rozhodnout, že se ubytujete v některém z velkých hotelů na pláži, poblíž promenády nebo v jednom z butikových hotelů. Máte-li stále energii a chcete vyrazit mezi lidi, je čas pobavit se v jednom z oblíbených barů, nočních klubů, v operním domě, na tanečním představení nebo na mnoha dalších akcích a festivalech v Tel Avivu. Užijte si to nejlepší z obou světů a vydejte se do Jeruzaléma. Je vzdálený pouhých 40 minut, Svaté město vás již očekává!

 

Jeruzalém - nejkrásnější město světa

Objevte město zasvěcené třem náboženstvím: judaismu, islámu a křesťanství. Navštivte historická místa, ochutnejte speciální pokrmy a nechte se pohltit místní atmosférou.

Ein Kerem

Ještě předtím, než dorazíte do města, můžete navštívit malebný Ein Kerem. Nachází se pouhých 20 minut jízdy od centra města a je známý svým idylickým charakterem. Ein Kerem nabízí úchvatné výhledy, okouzlující kamenné domy, kostely, mešity a fascinující historické památky. Můžete zde relaxovat v malebných alejích, galeriích či nakupovat ve speciálních buticích.

Vědecké muzeum Bloomfield

Jeruzalémské vědecké muzeum je kouzelným královstvím pro dospělé i děti. Je plné pohyblivých předmětů, optických iluzí, elektrických experimentů a všeho, co učinilo náš svět lepším místem.

Staré město

Staré město v Jeruzalémě je jednoduše řečeno starobylým pokladem pro všechny cestovatele. Skutečná esence Jeruzaléma je ukrytá v úzkých, křivolakých uličkách Starého města: mezi starými kameny se vám odhalí zvláštní atmosféra fascinujících dějin. Navštivte Západní zeď, posvátné rozvaliny Chrámu a mezi kameny vložte lísteček s prosbou k Nejvyššímu.

Můžete následovat Ježíšovy kroky po Via Dolorosa do Chrámu Božího hrobu - dvou nejposvátnějších míst křesťanství: místo ukřižování Ježíše Nazaretského a prázdnou hrobku, o níž se má za to, že z ní po vzkříšení povstal. Pokračujte na horu Sion, kde můžete navštívit Cenacle (také známý jako Horní místnost), který je tradičně považován za místo poslední večeře. Potom, stejně jako kdysi mnohokrát Ježíš, navštivte Olivovou horu, na okamžik meditujte v Getsemanu, kde se Ježíš modlil a jeho učedníci spali noc před ukřižováním. Můžete se vydat na střechu rakouského Hospicu Svaté rodiny, odkud budete mít působivý výhled na Jeruzalém a Staré město. Ponořte se ještě hlouběji ke kořenům starého Jeruzaléma a projděte se tunely pod Západní zdí. Můžete navštívit i Skalní dóm, svaté místo, o kterém se má za to, že tu Mohamed vystoupil na nebesa. V neposlední řadě lze v luteránském kostele Vykupitele vidět jedny z nejkrásnějších varhan v Izraeli.

Trh Machane Yehuda

Nyní je čas navštívit trh Machane Yehuda - jeruzalémský rušný trh pod širým nebem. Vedle známých stánků vznikla v posledních letech na trhu řada kaváren a obchodů s potravinami.

Nakupování v Jeruzalémě

Připraveni na nakupování a pořízení suvenýrů? Ve specializovaných obchodech ve Starém městě je v nabídce arménská keramika nebo judaika. V centru města rovněž naleznete obchody prodávající množství suvenýrů z celého Izraele. V blízkosti promenády Ben Yehuda naleznete nespočet obchodů s oblečením. A pokud si chcete koupit něco autentičtějšího, nezapomeňte navštívit některý ze second handů. Mimo to, nenechte si ujít návštěvu módní nákupní ulice Mamilla, považované za jedno z nejaktivnějších nákupních center města.

Tak různorodá, vzdálená a přesto blízká. Města Jeruzalém a Tel Aviv jsou dokonalou destinací pro vaši dovolenou. Společně vám přinášejí historii a modernu, staré artefakty a moderní umění, zábavu na slunci a nejduchovnější cestu vašeho života. Neváhejte a rezervujte si svoji dovolenou právě teď!

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1512551441HW_banner_2018_1920x1024-oprava.jpg0 0
75