logo

HOLIDAY WORLD

28. středoevropský veletrh cestovního ruchu

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Archiv aktualit Chorvatsko - jachtařský ráj


 

Aktualita

Chorvatsko - jachtařský ráj

03. 02. 2018
 
 

Kobaltově modré moře a křišťálové vody, neznečištěné zátoky, chráněné krajinné oblasti, lahodné regionální pokrmy z místní kuchyně a několik marin jsou přísadami pro ideální dovolenou na jachtě.

Ať už dává člověk přednost přejíždění z jednoho nedotčeného ostrova na druhý, prozkoumávání starověkých míst, ochutnávání nejlepších místních jídel a nápojů či sportu, má Chorvatsko hodně co nabídnout jak v letních měsících, tak po celý zbytek roku. Mezi nejlepšími destinacemi chorvatského Jadranu najdete oblast Kvarneru a jižní Dalmácie.

 

Kvarnerská oblast

Kvarner je oblastí s mimořádnými rysy. Jedná se o celoroční destinaci, která nabízí nenapodobitelnou kombinaci moře, ostrovů a hornaté krajiny.

Cres, Lošinj, Krk a Rab jsou celý svět sám pro sebe se zvláštní historií a tradicí a zároveň moderní a pro cestovní ruch přívětivou atmosférou se vším komfortem pro milovníky jachtingu - kteří, mají-li štěstí, mohou po cestě zahlédnout i delfína.

Top destinace:

Jedním z nejkrásnějších míst v této oblasti je Volosko, rybářská vesnička a zastávka pro gurmány, která stojí za to. V úzkých uličkách a podmanivých kamenných domech lze najít malé restaurace nabízející nejčerstvější ryby připravované podle nejlepší kulinářské tradice.

Lubenice, nejúchvatnější středověké vesnici na ostrově Cres usazené v kopci najdete labyrint úzkých uliček a pod ní nádhernou zátoku, známou jako jednu z nejlepších kvarnerských pláží.

Opatija je turistickou destinací s nejstarší tradicí prominentních hostů na Jadranu. Dnes se řada luxusních hotelů, starých vil a rafinovaných domů proměnila v nádherné rezorty s wellness centry, konferenčními sály a bazény. Jižní Dalmácie je známá svým teplým mořem, malebnou krajinou, bohatou historií a krásnými ostrovy. Tvoří ji oblast delty řeky Neretvy a jedno z nejkrásnějších měst v Evropě: Dubrovník, známý také jako "perla Jadranu". Jedná se o kraj proslulý vinicemi, mandlovníky a olivovými háji.

Top ostrovy jižní Dalmácie:

Lastovo je jedním z deseti míst zařazených na významný seznam Světového fondu na ochranu přírody. Pro krátkou romantickou dovolenou se doporučuje návštěva zátok, jako jsou Zaklopatica a Skrivena Luka (Portorus). A co víc, v těsné blízkosti na ostrůvku Saplun lákají vynikající krásné písečné zátoky. Místo pro průzkumníky - na Korčule jsou návštěvníci na stopě jednomu z nejslavnějších světoběžníků světa: Marcu Polovi. Ostrov skrývá jeho rodný dům a má dlouhou námořnickou tradici.

Chorvatská historie, příroda a gastronomie jsou rájem pro každého, kdo má rád moře, dobré jídlo, kulturu a sport. Ať už jste jakýkoli typ člověka, Chorvatsko má mnoho co nabídnout.

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1512551441HW_banner_2018_1920x1024-oprava.jpg0 0
75