logo

HOLIDAY WORLD

28. středoevropský veletrh cestovního ruchu

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Holiday World Archiv aktualit CHORVATSKO PLNÉ ŽIVOTA


 

Aktualita

CHORVATSKO PLNÉ ŽIVOTA

27. 01. 2016
 
 

CHORVATSKO. PLNÉ ŽIVOTA

 

Od divukrásného nedotčeného jaderského pobřeží po okouzlující přírodní parky ve vnitrozemí, Chorvatsko se vyznačuje výjimečnou přírodou, architektonickou rozmanitostí a krásou. Bez ohledu na to, zda vás přitahují nedotčené ostrovy, starobylá místa, ochutnávky nejlepších lokálních jídel a nápojů nebo sportovní aktivity, Chorvatsko nabízí přehršel všeho v letních měsících i po zbytek roku. Chorvatsko představuje dokonalé spojení živoucí energie, kterou byste očekávali od tak mladé země, se srdečností, uvolněností a pohostinností tradičního Středomoří.

Plné slunce

Rajské pláže pro rodiny, odlehlá místa pro odvážné a toužící po dobrodružství, mořské aktivity pro ty, kdo nechtějí jen ležet na pláži, soukromé destinace k relaxaci a meditaci...

Se svými 1 244 ostrovy má Chorvatsko nejčlenitější pobřeží ve Středomoří, a to s plážemi, které uspokojí potřeby každého hosta.

Rajské pláže
Písečné pláže a mělčiny s mnoha zábavnými atrakcemi pro děti i dospělé jsou nejpopulárnějšími destinacemi k opalování, plavání a relaxaci s rodinou a přáteli. Rajská pláž na ostrově Rabu, pláž Bačvice ve Splitu, pláž Saharun na ostrově Dugi otok, Lumbarda na Korčule a Kukljica na ostrově Ugljanu jsou některé z nejpopulárnějších písečných pláží v Chorvatsku. Pokud toužíte po útěku od davů a soukromí, ale současně chcete cítit písek mezi prsty, navštivte pláž Spiaza na odlehlém ostrově Susak.

Oblázkové pláže
Většina chorvatských pláží je pokryta oblázky, omývána křišťálově čistým mořem a nabízí řadu aktivit, jako jsou potápění, jízda na vodním skútru, volejbal nebo hra populárního místního sportu „picigin“. Světově proslulá pláž Zlatni rat na ostrově Brač je nejoblíbenější chorvatskou pláží. Vážné konkurenty v soutěži o tento prestižní titul má však v plážích Punta rata v Brelách, Baška na Krku a Banje v Dubrovníku.

Odlehlé pláže
Pokud za ideální místo k opalování považujete to, které se nachází co nejdále od civilizace, pak pro vás nebude obtížné nalézt svůj kousek ráje. Zátoka Stiniva na ostrově Vis je nejodlehlejší chorvatskou pláží. Je těžké se do zátoky dostat suchou nohou, ale často jí navštěvují jachtaři, aby si vychutnali tamní ticho a klidné moře. Mys Kamenjak na jihu Istrie zase skýtá mnohé skryté zátoky a ostrůvky s písečnými a kamenitými plážemi, zatímco jedna z nejpopulárnějších chorvatských pláží – Lubenice – se rozkládá ve skryté zátoce obklopené strmými útesy ostrova Cres. 

Zdroj foto: Chorvatské turistické sdružení

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/21/1512551441HW_banner_2018_1920x1024-oprava.jpg0 0
75